Jste zde

Testovací systém pro automobilové radary: výsledek spolupráce NI a partnerů

VRTS od NI spojuje testovací technologie s know-how firem, které vyvíjí pokročilé systémy asistence řízení. Zařízení je určeno nejen pro vývoj, ale také pro testování ve výrobním procesu.

Oblast testovacích systémů pro automobilový průmysl je pro National Instruments jedním z klíčových segmentů. V řadě případů přitom na vývoji spolupracuje se svými aliančními partnery. Příkladem takové spolupráce je i nový VRTS, Vehicle Radar Test System, představený v říjnu. Platformu NI reprezentuje mmWave front end a PXI Vector Signal Transceiver (VST). Vše doplňuje aplikační software, založený na tradičních postupech i metodách hardware in the loop(HIL).

Tento software vychází z projektů partnerů NI. I to je jeden z důvodů, proč bude nový systém nabízen pouze prostřednictvím partnerů, kteří se na vývoji platformy podíleli a mají také dostatečné zkušenosti s její integrací do vývojových a výrobních testovacích systémů - Hirain Technologies, Konrad Technologies, Linktron and Noffz Computer Technik. Toto je jeden z příkladů, kdy je spolupráce NI a aliančních partnerů oboustranně velmi výhodná a pro obě strany má velkou přidanou hodnotu.

V současné fázi technologie VRTS umožňuje testování podpůrných systémů rozpoznávání objektů do rychlosti 250 km/h, při velikosti od 10 cm a různých úhlech přiblížení. Vedle simulace objektů je k dispozici také klasické měření odrazu radarů. NI společně s partnery pokračuje ve vývoji.

www.ni.com/vrts

Hodnocení článku: