Jste zde

NI Trend Watch 2016 zkoumá IoT a záplavu dat

NI identifikuje nejdůležitější trendy v průmyslu, který se stále více propojuje.
Společnost NI, dodavatel platformních systémů, které umožňují technikům a vědcům řešit ty nejnáročnější technické problémy na světě, představila zprávu NI Trend Watch 2016. Tato v pořadí již třetí výroční zpráva se zabývá řadou témat souvisejících s IoT (Internetem věcí) a dopadem tohoto fenoménu na to, jak spravujeme data – od orientace softwaru na koncové zákazníky po stavbu prototypů 5G zařízení, aby bylo možné uvést tuto novou generaci mobilních komunikací v život.
 
„S tím, jak se svět stále více propojuje, neuvěřitelné množství dnes dostupných dat dává technikům a vědcům možnost získat lepší vhled do dané problematiky, jehož získání ale může být velice náročné,“ řekl Eric Starkloff, výkonný ředitel NI pro globální prodej a marketing. „Ze všech sil se snažíme pomáhat našim zákazníkům, aby měli náskok před záplavou analogových dat. Z tohoto důvodu zkoumáme trendy, které jim pomohou lépe zvládnout neustále rostoucí objem dat, která získávají, aby tak mohli dělat ta správná rozhodnutí ve správný okamžik.“

 

Zpráva NI Trend Watch 2016 se zabývá těmito tématy:

 
Prototypy posouvají 5G sítě od konceptu k realitě
  • Technologie 5G bezpochyby přinesou našim bezdrátovým sítím zatím netušené možnosti.
 
Koncept budoucnosti Big Analog Data: z okraje do centra pozornosti
  • Ještě nikdy nebylo snadnější či levnější rozšířit systémy o nová měření.
 
Nastal čas: vývoj síťových standardů pro průmyslový Internet věcí (IoT)
  • Síťové technologie se musí vyvíjet, aby uspokojily požadavky nové generace průmyslových systémů, a radikálně tak změnily způsob, jakým ovládáme stroje, energetické soustavy a dopravní systémy.
 
Testování záplavy chytrých zařízení
  • Namísto vytváření unikátních testovacích systémů na míru každému testovanému zařízení musí testeři navrhovat inteligentní testovací systémy, které se dokáží přizpůsobit a otestovat všechna zařízení.
 
Přiblížení softwaru zákazníkům
  • Na trhu, který požaduje rychlou konvergenci, a to nejlepší ze všech možných světů, je úkolem dodavatelů softwaru odpovědět na tento požadavek.
 
Celou zprávu si můžete stáhnout na www.ni.com/trend-watch.
 
 
Big Analog Data, National Instruments, NI a ni.com jsou obchodní známky společnosti National Instruments. Další zmíněné názvy produktů a společností jsou obchodními známkami či obchodními názvy příslušných společností.
 
 
Hodnocení článku: