Jste zde

Tahle technika zabere na každou, stačí si jen dobře vybrat, láká video

Ať už je to věda nebo ne, zabírá. A svou techniku maj i holky. Na co? Nano!
Smyslem popularizační kampaně Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava s názvem „Zlepši si techniku“ je připomenout mladým lidem, že věda je sice náročná, ale také atraktivní, perspektivní a vůbec všechno ostatní, jen ne nudná. Zaostřeno má především na žáky druhého stupně základních škol a středoškoláky. Hlavním motivem aktivní komunikace se širokou veřejností, která potrvá až do května 2014, jsou šroubek a matička.
 

 
Probudit zájem o techniku mají též připojená, krátká videa s typicky „mistnim přizvukem“. Je sice jasné, že k odpovědi na otázku tak trochu jiné blondýnky z ukázky (I holky maj svou techniku, když si chtěj v klidu vypít kafe) nebude hned potřeba vyrábět na akademické půdě několik let „delší jméno“, jako zrcadlo echtovních inteligentů však poslouží dobře.
 

 
Podrobnosti o doprovodných akcích, videa s přímou vazbou na sociální sítě a řadu dalších zajímavých informací a návodů, jak si „vědu“ užít, naleznou zájemci na stránkách www.zlepsisitechniku.cz. Ilustrovaný návod pro zletilé na prodloužení dosahu routeru zde kupříkladu začíná slovy „Vezmi plechovku piva, otevři ji a vypij. To zatím nemá na Wi-Fi žádný vliv, ale je to dobrý začátek.“ Stejně takový přejeme i všem zájemcům o technické obory a související vzdělávání. Nebude – li výsledkem jen hlava nabušená vědomostmi a podpíraná nereálnou představou o vlastní sebedůležitosti, dočkáme se třeba dalších hrdých pokračovatelů Čapkova odkazu, kteří slovo „robot“ posunou znovu a ještě o kousek dál.
 
Hodnocení článku: