Jste zde

Videorobot pro neformální konverzaci, na schůzi i do laboratoře

Seznamte se s mobilním videokonferenčním robotem pro vzdálenou spolupráci iRobot Ava 500. Řešení propojuje technologie iRobot, které pro lokalizaci a zneškodnění výbušných zařízení využívá i americká armáda, s technologiemi Cisco pro videokonference a spolupráci.
Vychytávka, která by měla být k dispozici začátkem roku 2014, je vybavena nejnovějšími technologiemi pro robotickou navigaci a pohyb, které mapují své okolí tak, aby se robot mohl sám inteligentně a bezpečně pohybovat v rušném prostředí, jako jsou kanceláře, výrobní haly nebo laboratoře. To vše, aniž by způsoboval kolize s lidmi nebo ostatním vybavením. Mobilní robotická platforma iRobot se již v současné době využívá v některých nemocnicích, kde je součástí telemedicínských řešení.
 
Pro iRobot Ava 500 bylo využito videokonferenční řešení Cisco TelePresence EX60 a řešení pro bezdrátovou komunikaci, přístupový bod Cisco Aironet 1600. Ty společně umožňují přenos HD videa a audia i vysoký stupeň zabezpečení přenosu dat.
 
Uživatel může vše ovládat pomocí rozhraní, kde zvolí místo, na které se má robot přesunout, případně vybere přímo člověka se kterým chce komunikovat. Poté, co je zadáno umístění nebo bod zájmu, se aktivuje robot, který je právě k dispozici a sám se dopraví na určené místo. Cesta může být privátní, kdy není uživatel na obrazovce vidět, nebo veřejná, kdy se uživatel zobrazí na obrazovce a může se i zastavit k neformální konverzaci s kolegy na chodbě. Po ukončení spojení se robot vrátí zpět do své dokovací stanice k dobití baterií. Autonomní navigace, kterou řešení disponuje, znamená, že se uživatel nemusí věnovat řízení, ale může se plně soustředit na jednání (video).
 
 
Zdroj: Cisco
 
Hodnocení článku: