Jste zde

Úspěchy společnosti Lantronix v praxi: Produkty vynikají v lékařství, dopravě a průmyslu

Lantronixovy produkty se stávají klíčovým prvkem komplexních elektronických systémů. Díky své spolehlivosti a výkonu úspěšně ovládají kritické procesy ve firmách po celém světě. Představíme vám 7 konkrétních příkladů jejich úspěchu.

Lantronix je americká společnost založená v roce 1989. Je světovou jedničkou v oblasti zabezpečných komunikačních technologií a její produkty lze využívat ke správě nebo ovládání jakéhokoli elektronického zařízení internetu věcí (IoT) a pásma OOBM (out-of-band management). 
Společnost Lantronix poskytuje řešení pro průmyslový trh IoT i pro potřeby inteligentní IT. Zaměřuje se na řešení pro trhy, jako jsou inteligentní města, doprava nebo propojená zdravotní péče. Snaží se uspokojovat potřeby zákazníků prostřednictvím rozsáhlé nabídky integrovaného vývoje softwaru a aplikací, platformy pro správu SaaS, inteligentních okrajových výpočtů, kabelových, Wi-Fi a mobilních vestavěných modulů a externích zařízení, jakož i prostřednictvím široké škály senzorů a sledovačů.

Rozsáhlé portfolio služeb a produktů výrobce Lantronix umožňuje zákazníkům získat podporu při vývoji produktů založených na umělé inteligenci, edge computingu a také produktů pro průmysl 4.0. Klíčovou součástí produktového portfolia společnosti Lantronix jsou ethernetové moduly, přičemž k nejznámějšími patří modely xPico, XPress či XPort. Mezi oblíbené produkty patří i Wi-Fi moduly, zejména xPico, PW2050 nebo WP2001, WP2002 a WP5001. 
Společnost Lantronix dodává také vývojové sady pro komunikační moduly, které rozšiřují možnosti jejich použití. K dispozici je rovněž široká škála příslušenství, jako jsou síťové komponenty, kabely, konektory a další produkty.

7 zákaznických řešení s produkty Lantronix v praxi

Produkty společnosti Lantronix se používají k řízení dopravy a mnoha procesů ve velkých firmách a ve zdravotnictví. Pro inspiraci jsme vybrali několik konkrétních zákaznických řešení z různých oblastí průmyslu, kde našly produkty Lantronix své uplatnění.

Ethernetové moduly Lantronix Xport Edge pomáhají při řízení dopravy i v průmyslu

1. Ethernetové moduly Lantronix Xport Edge použila společnost Systems Integrated v Los Angeles k  připojení řídicích jednotek semaforů k síti.

Hlavním cílem projektu bylo umožnit lepší řízení dopravních toků, zejména v dopravních špičkách – a tím minimalizovat dopravní zácpy, zpoždění i emise pohonných hmot ve městě. Díky zavedené internetové komunikaci dokáží řídicí pracovníci snadněji řídit dopravu, diagnostikovat poruchy a přijímat nápravná opatření v reálném čase.  Integrace ethernetových modulů Lantronix Xport Edge tak městu pomáhá ušetřit více než 6 000 dolarů měsíčně a získala ocenění Top Ten Quality and Productivity Award. 
„Jedním z hlavních důvodů našeho úspěchu je schopnost velmi rychle zavádět nové funkce na starších zařízeních. Produkty Lantronix jsou v tomto ohledu klíčovým prvkem,“ říká John Holbrook, generální ředitel společnosti Systems Integrated.

Chcete-li se o tomto vlastním řešení dozvědět více, přečtěte si článek společnosti Lantronix
Praktický tip: Technické podrobnosti o ethernetových modulech Lantronix Xport Edge naleznete také v našem produktovém článku.

2. Ethernetové moduly Lantronix Xport Edge používá také společnost Link-Tech Inc, která jejich prostřednictvím připojuje komerční tiskárny do sítě.

Díky tomu dokáže přesněji sledovat všechny operace, včetně spotřeby inkoustu, papíru a materiálu i dalších nákladů spojených s každou tiskovou úlohou. V konečném důsledku tak díky sledování a lepšímu řízení času a zdrojů dosahuje vyšší návratnosti investic ROI (return of investment). 
„Průmysl komerčního tisku nevyhnutelně potřebuje sofistikovaný systém pro řízení času a zdrojů a také pro poskytování co nejpřesnějších cenových nabídek zákazníkům. Společnost Lantronix nám poskytla vhodnou technologii, která umožňuje inteligentní vzdálené sledování našich systémů,“ říká Dick Zablocki, viceprezident pro inženýrství ve společnosti Link-Tech. 
Chcete-li se o tomto vlastním řešení dozvědět více, přečtěte si článek společnosti Lantronix

3. Firmě IMAG Technologies, která potřebovala zabezpečit připojení k síti ethernet pro své produkty bezdrátové datové komunikace s technologií Bluetooth, pomohla snadná integrace a kompaktní rozměry modulů Xport Edge ušetřit měsíce vývoje a umožnila jí získat náskok před konkurencí při vstupu na nové trhy. 

Uvedená společnost je jedním z mála dodavatelů komunikačních zařízení s technologií Bluetooth, adresovatelným IP a s rozhraním RS-232, které umožňují přenášet data skrze stěny, podlahy, stropy a mezi budovami na vzdálenost až 100 metrů, což výrazně snižuje náklady na instalaci a čas, a logicky tak zvyšují zisk. 
Svým koncovým uživatelům chtěli nabídnout možnost levné modernizace jejich stávajícího vybavení. To zajistil Lantronix XPort™, který přinesl kompletní řešení připojení k síti v kompaktním a odolném balení s portem RJ45bez nutnosti složitého přidávání sériového ethernetového připojení. Do většiny produktů jej lze integrovat během několika týdnů, což zkracuje čas a podstatně snižuje investice nutné pro vývoj. 
Podle Douga Stevense, ředitele prodeje a marketingu, se rozhodli pro XPort od společnosti Lantronix, protože nabízí snadný a cenově výhodný způsob, jak přidat síťové připojení k jejich produktu. Kromě toho jim kompaktní formát XPortu umožnil zmenšit velikost jejich produktu, čímž se výrazně odlišili na nových trzích od svých konkurentů.

Chcete-li se o tomto vlastním řešení dozvědět více, přečtěte si článek společnosti Lantronix.

Brána IoT Lantronix xPico 240 v komerčních váhách

Bránu Lantronix xPico 240 IoT lze použít v různých aplikacích IoT. Jednou z nich jsou průmyslové a komerční váhy. Wi-Fi moduly XPico zajišťují jejich připojení k síti, což jim umožňuje rychle přenášet velké množství dat do obchodních systémů. 
4. Celosvětový výrobce průmyslových a komerčních vah potřeboval spolehlivé a bezpečné podnikové řešení Wi-Fi průmyslové třídy na výrobu komerčních vah, které se používají v maloobchodě. 
Jedním z jeho požadavků bylo celosvětově certifikované řešení, které by kromě implementace spolehlivého bezdrátového připojení a zabezpečení snížilo jednak rizika spojená s validací a recertifikací výrobku a zároveň snížilo s tím spojené náklady. 
Moduly xPico 240 si do svých zařízení vybrali především kvůli jejich kompaktním rozměrům, dvoupásmovému připojení Wi-Fi, mezinárodní certifikaci, vysoké přesnosti a přijatelné ceně. Díky tomu se jim podařilo výrazně zkrátit dobu vývoje a rychleji uvést své výrobky na trh.

„Inteligentní bezdrátové váhy umožňují prodejnám potravin provádět jednoduché změny konfigurace a bezdrátově přenášet informace do terminálů v místě prodeje, což značně urychluje odbavení zákazníků,“ řekl Jonathan Shipman, viceprezident pro strategii společnosti Lantronix. 
Chcete-li se o tomto vlastním řešení dozvědět více, přečtěte si článek společnosti Lantronix.

Wi-Fi moduly Lantronix XPico 250 v oblasti molekulární diagnostiky

Wi-Fi moduly xPico 250 společnosti Lantronix používají také vývojáři zařízení pro zdravotnictví. Společnost Lantronix dokáže poskytnout kompletní řešení pro zdravotnické aplikace internetu věcí včetně hardwaru, softwaru a konektivity.

5. Najít bezpečné připojení v malém formátu s ethernetovým rozhraním, připojením Wi-Fi nebo Bluetooth, se zabezpečením WPA-2 na podnikové úrovni a v souladu s požadavky FDA.

S tímto zadáním a s cílem vynalézt nový způsob rychlé molekulární diagnostiky v různých aplikacích se vývojářský tým nejmenovaného zdravotnického zařízení pustil do práce. Vývojáři se obrátili na společnost Lantronix, aby urychlili výrobu prototypu a dodání analyzátoru na trh.

Vestavěná brána Lantronix xPico 250 se tak stala nedílnou součástí rychlého a citlivého molekulárního diagnostického zařízení pro detekci virů, které mohou způsobovat závažná onemocnění. Přístroj je určen pro použití v různých prostředích včetně nemocnic a laboratoří, karanténních místností, ordinací lékařů, urgentní péče, zařízení pro seniory a dalších vzdálených míst podle potřeby. 
V tomto případě poskytují Wi-Fi moduly společnosti Lantronix rychlé a bezpečné multiprotokolové připojení k síti. Implementace modulů xPico 250 urychlila čas vývoje, snížila náklady a pomohla zdravotnickému zařízení splnit požadavky FDA na povolení nouzového použití.

„Výrobci zdravotnických přístrojů se mohou spolehnout na náš zabezpečený cloudový software ConsoleFlow a bezpečnou multiprotokolovou konektivitu brány xPico 250, která poskytuje řešení potřebné v tomto náročném odvětví," říká Jonathan Shipman, viceprezident pro strategii společnosti Lantronix Inc.

Chcete-li se o tomto vlastním řešení dozvědět více, přečtěte si článek společnosti Lantronix.  

Brána IoT Lantronix SGX 5150 zabezpečuje chráněnou komunikaci v nemocnicích

6. Celosvětová společnost zabývající se zdravotnickými technologiemi potřebovala kompletní softwarové a hardwarové řešení pro komunikaci zdravotnických zařízení v nemocnicích. Vybrala si software pro správu zařízení Lantronix ConsoleFlow a bránu IoT SGX 5150.

Tyto produkty společnosti Lantronix splňovaly požadavky na flexibilní, bezpečné a kompatibilní řešení a překonávaly různé výzvy, včetně mezer v pokrytí sítě Wi-Fi. Díky zajištění šifrované a spolehlivé komunikace mezi zdravotnickými zařízeními mají nemocnice jistotu, že jsou citlivé údaje pacientů dostatečně chráněné. 
Aby mohly nemocnice spolehlivě a nepřetržitě (24 hodin denně, 7 dní v týdnu) analyzovat obrovské množství dat a videí z jednotlivých zařízení, potřebují skutečně robustní síťové řešení. V tomto ohledu se mnohé spoléhají na výše zmíněnou bránu IoT Lantronix SGX 5150 se softwarem Lantronix ConsoleFlow. Mezi její přednosti patří přístup přes více rozhraní, zabezpečené spouštění nebo ochrana dat v klidu. Nemocnice tak fungují efektivněji a mohou svým pacientům poskytovat lepší péči. 
„Společnost Lantronix zvyšuje efektivitu a snižuje provozní náklady tím, že poskytuje kompletní řešení centralizované správy hardwaru a cloudového/místního připojení pro zdravotnická zařízení,“ uvádí Paul Pickle, prezident a generální ředitel společnosti Lantronix Inc.

Chcete-li se o tomto vlastním řešení dozvědět více, přečtěte si článek společnosti Lantronix.

Ethernetový modul Lantronix UDS1100 připojuje elektroměry k síti

7. Severoamerická společnost Quadlogic Controls poskytuje tuto službu pomocí patentované technologie, která k přenosu naměřených dat využívá stávající elektrické rozvody v budovách, takže není potřeba žádná další kabeláž ani čtečky měřičů.

Jejich úkolem bylo nahradit zastaralou komunikaci využívající telefonní modemy ethernetovým připojením. Digitální inteligentní systémy měření spotřeby energie používané v komerčních, průmyslových a obytných budovách hrají v době rostoucích nákladů na energii, deregulovaných trhů a složitých cen klíčovou roli při rozhodování o řízení energie. 
Řešením jejich požadavků byl ethernetový modul Lantronix UDS1100. Společnost jej začlenila do návrhu nové generace měřicích zařízení pro sériové připojení k síti. V konečném důsledku poskytuje svým zákazníkům cenově dostupnější služby a vzdálený přístup ke všem důležitým datům.

„Díky spolehlivé, snadno použitelné technologii a vynikající zákaznické podpoře pro nás byla společnost Lantronix jasnou volbou, protože chceme našim zákazníkům i nadále poskytovat inteligentní, spolehlivou a cenové výhodnou měřicí technologii,“ prohlásil Thomas George, ředitel technických služeb společnosti Quadlogic.

Chcete-li se o tomto vlastním řešení dozvědět více, přečtěte si článek společnosti Lantronix.  

Z těchto zákaznických řešení je zřejmé, že produkty společnosti Lantronix tvoří klíčovou součást mnoha komplexních elektronických systémů v různých oblastech hospodářství. Pomáhají řídit kritické procesy a zajišťují plynulý chod ve složitých situacích. 
Jejich řešení se používají v milionech strojů v datových centrech, kancelářích a na vzdálených místech, přičemž slouží široké škále průmyslových odvětví včetně energetiky, zemědělství, zdravotnictví, bezpečnosti, výroby, distribuce, dopravy, maloobchodu, finančnictví, životního prostředí a státní správy.

Všechny výše uvedené komunikační moduly, ale i mnoho dalších inovativních produktů Lantronix najdete v sortimentu SOS electronic.

„Společnost SOS electronic spolupracuje s kalifornským výrobcem Lantronix již řadu let, neboť se jedná o světovou špičku v oblasti bezpečných komunikačních technologií, a díky skvělé spolupráci se můžeme pochlubit několika skvělými obchodními úspěchy,“ říká Jozef Jarábek, manažer oddělení nákupu společnosti SOS electronic
„Díky dlouhodobé přímé spolupráci s výrobcem můžeme našim zákazníkům zaručit technickou podporu i vzorky potřebné k testování. Výhodou produktů Lantronix je jejich dostupnost díky vysokým skladovým zásobám a rovněž možnost projektové podpory, a tím i možnost získat v mnoha případech lepší cenové podmínky oproti standardním cenám,“ dodal na závěr Jozef Jarábek.

Pokud hledáte inspiraci, nebo vás zajímá, jak mohou produkty Lantronix zlepšit i vaše podnikání, neváhejte kontaktovat SOS electronic, rádi vám ve spolupráci s výrobcem poradí vhodné řešení pro vaše zařízení. Mnoho dalších případových studií a zajímavých inspirací z různých oblastí hospodářství najdete na webových stránkách výrobce v sekci Případové studie Lantronix.

Zdroj: Lantronix


Máte zájem o více informací k produktům Lantronix nebo o technické poradenství při výběru produktu? Nebo máte jinou otázku či požadavek? Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.