Jste zde

Uveďte svůj produkt na trh rychleji se sensorem Sensirion

SEN54-SDN-T od společnosti Sensirion integruje senzory aerosolových částic (PM), těkavých organických sloučenin (VOC), relativní vlhkosti (RH), teploty (T) a mikrokontrolér. Díky tomu nyní můžete uvést svůj produkt na trh rychleji s ještě nižšími náklady na vývoj než dosud.

Technologie a výhody SEN54-SDN-T Sensirion

„Společnost Sensirion se snaží co nejvíce usnadnit integraci SEN54 do vašeho produktu. Poskytuje pokyny k mechanické konstrukci i montáži a 3D modelům. K urychlení vývoje SW připravil Sensirion zdrojový kód pro generický ovladač a ovladače pro Arduino a Raspberry Pi.“ říká Miroslav Piskor.

Celou dokumentaci k produktu SEN54 najdete na stránce výrobce.

Snímání PM 
Senzorová jednotka SEN54, podobně jako SPS30, využívá optimalizovanou geometrii průtokového kanálu, která minimalizuje turbulence a technologii „sheath-flow“ – vzduch filtrovaný přes HEPA filtr obklopuje proud s aerosolovými částicemi a zabraňuje částicím cirkulovat nebo usazovat se v optické komoře. To umožňuje SEN54 pracovat 24 hodin denně více než 10 let.
Hmotnostní koncentrace PM 2,5 je kalibrována podle špičkového referenčního přístroje TSI DustTrak DRX 8533. SEN54 měří hmotnostní koncentraci částic PM1,0 a PM2,5. Výstupy PM4,0 a PM10 se odhadují z měření PM1,0 a PM2,5 s přihlédnutím k typickým profilům aerosolů.

Snímání RH a T 
Snímač RH/T SHT4x je umístěn uvnitř SEN54, ovšem mechanické provedení zajišťuje optimální vazbu na okolní prostředí. Interní algoritmus kompenzuje naměřené hodnoty při samozahřívání SEN54 a navíc umožňuje zlepšení doby odezvy nastavením parametrů STAR (sensirion temperature acceleration routine).

Snímání VOC 
Algoritmus Sensirion VOC zpracovává naměřené hodnoty z SGP40 a transformuje je na index VOC v rozsahu 0 až 500. Algoritmus je laditelný pomocí 6 různých parametrů.

Vlastnosti

 • komunikace přes I2C 
 • přesnost snímání relativní vlhkosti: ±4,5% 
 • přesnost snímání teploty: ±0,45°C 
 • snímání aerosolových částic:
 • preciznost hmotnostní koncentrace pro PM1 a PM2,5: ±5 μg/m3 ±5% naměřené hodnoty 
 • preciznost hmotnostní koncentrace pro PM4 a PM10: ±25 μg/m3
 • přesnost snímání VOC: < ±15 bodů indexu VOC nebo ±15% indexu VOC (platí větší hodnota)

Vhodné aplikace

 • pračky vzduchu / čističky vzduchu 
 • monitory kvality ovzduší 
 • klimatizace 
 • systémy ventilace

Začínáte?

Nejjednodušším způsobem je připojit testovací kit SEK-SEN5x k počítači přes SEK-SensorBridge a použít software Sensirion ControlCenter. Kit obsahuje i 4 pinový propojovací kabel, který umožňuje integraci do stávajících platforem jako Arduino, Raspberry Pi atd. Zdrojové kódy jsou dostupné na githubeSensirion.

Další informace o produktech Sensirion vám poskytne obchodní zástupce SOS electronic ve vašem regionu, nebo nám napište na adresu info@soselectronic.cz , rádi vám pomůžou.

 

Download a odkazy:

 

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.