Jste zde

Víceprotokolové bezdrátové dvoujádrové mikrokontroléry STM32WB

Mikrokontroléry STM32WB55 podporují Bluetooth 5 a IEEE 802.15.4. Dvě nezávislá jádra Arm Cortex-M4 s výkonem 64 MHz (aplikační procesor) a Arm Cortex-M0 + s výkonem 32 MHz (síťový procesor) jsou připraveny pro náročné aplikace.

Díky dvěma zcela nezávislým jádrům je procesor schopen zvládat operace v reálním čase. Navíc má perfektně vyřešený power management. Je postaven na stejné technologii jako mikroprocesory STM32L4. Řada STM32WB nabízí stejná digitální a analogové periferie.

Bezdrátové připojení

Mikrokontroléry STM32WB55 s certifikací Bluetooth 5 podporují Mesh 1.0. Obecná vrstva MAC systému IEEE 802.15.4 zajišťuje, že STM32WB55 může spouštět proprietární protokoly, včetně síťových protokolů ZigBee a Thread. Navíc dokáže současně provozovat bezdrátové protokoly Bluetooth 5 a OpenThread.

Periferie

Řada STM32WB55 obsahuje širokou škálu komunikačních funkcí včetně rozhraní USB 2.0 FS, podpory zvuku, ovladače LCD a až 72 GPIO. Má integrované SMPS pro optimalizaci spotřeby energie a podporuje více režimů s nízkou spotřebou energie pro maximální výdrž baterie.

Zabezpečení

Mikrokontroléry STM32WB55 zahrnují kromě bezdrátových funkcí také vestavěné bezpečnostní hardwarové funkce, jako je 256bitové šifrování AES, ochrana čtení / zápisu PCROP, kryptografie s eliptickou křivkou atd. Další ochranu zajišťuje funkce Root Secure Services (RSS), která zajišťuje bezpečnou aktualizaci bezdrátového stacku a správu šifrovacího klíče.

Snadný vývoj

Vývojáři mohou rychle začít pracovat a vyvíjet aplikace pomocí balíčku STM32WB55 Nucleo, který se skládá ze 2 desek, obě s mikrokontrolérem STM32WB umožňujícím širokou škálu bezdrátových aplikací. Je postaven na vývojovém ekosystému STM32Cube. Dodává se s komplexním MCM balíčkem STM32CubeWB, který obsahuje ovladače HAL a LL a kompletní sadu middleware. Deska STM32WB55 Nucleo má mnoho možností napájení. Buď přes konektor ST-LINK USB, baterii s dlouhou životností nebo přes externí zdroje.

 

     

Více informací naleznete na https://www.st.com/en/microcontrollers-microprocessors/stm32wb-series.html

Hodnocení článku: