Jste zde

Víte, že 3barevné podsvícení dokáže zlepšit čitelnost displeje?

Normální stav, servisní mód nebo kritický stav? Jakékoliv režimy zařízení dokážete snadno rozlišit pouze změnou barvy podsvícení.

Je známý fakt, že obrázek/ piktogram je snáze a zejména rychleji pochopitelnější pro lidský mozek než běžný text. V případech, kdy zařízení zobrazuje různé veličiny nebo pracuje v různých módech, je velmi prospěšné pro uživatele, aby dokázal snadno a rychle rozlišit základní stav - například zda je měřená veličina v normě, nebo přesáhla určitou definovanou hodnotu.

Představte si situaci, kdy jestliže má veličina zobrazená na displeji hodnotu v rozsahu řekněme 40-80%, je vše v pořádku. Pokud je ale mimo tento rozsah, je to nouzový stav, který je třeba zvýraznit a upozornit na to obsluhu. Běžně se k tomuto účelu používají např. bzučáky, ale ne vždy je žádoucí, aby přístroj každou chvíli pípal, zvláště na komplexnějších pracovištích s množstvím takových zařízení, kde je velmi obtížné rozlišit, který přístroj vlastně vydává zvukovou signalizaci. 

Pro tyto situace je ideální vizuální signalizace, které lze velmi snadno dosáhnout změnou barvy podsvícení displeje. Na rozdíl od běžných znakových nebo grafických modulů s fixním podsvícením umožňují displeje série EA DOG od společnosti Electronic Assembly zvolit požadovanou kombinaci displej + podsvícení.

Ve většině případů jde o monochromatické podsvícení (žluté, oranžové, bílé, modré…), ovšem jsou dostupné i dvoubarevné verze, nejnovějším přírůstkem do rodiny je trojbarevné podsvícení EA LED94x40-ERW určené pro moduly série EA DOGM.

Účinné LED použité v modulu a poměrně vysoký max. povolený proud 75-120mA (v závislosti na barvě) garantují jasné, dobře čitelné zobrazení i při silném okolním osvětlení. Podobné 3 barevné podsvícení, určené pro menší moduly série EA DOGS má název EA LED36X28-ERW.

V případě zájmu o jakékoliv displeje série EA DOG nebo EA OLED nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz

Vlastnosti/Výhody:

  • kompaktní LCD znakové a grafické moduly s volitelným podsvícením - možné různé kombinace
  • kvalitní displeje s relativně vysokým kontrastem
  • extrémně nízká spotřeba (bez podsvícení), typ. stovky uA
  • extrémně malá výška: bez podsvícení pouze 2mm!, s podsvícením 5,8/6,5 mm
  • přímo pájitelné do DPS, bez potřeby použití šroubků
  • znakové LCM s rozhraním 4-, 8- bitů a SPI
  • grafické LCM s rozhraním SPI (některé i I2C)
  • jednoduché napájení 3,3V nebo 5V – rovněž pro LED podsvícení
  • rozsah pracovních teplot -20 až +70°C, teplotní kompenzace integrována v řídícím čipu

 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: