Jste zde

VRLA baterie od Panasonic končí. Věříme značce GS YUASA.

Výrobce Panasonic informoval o ukončení výroby olověných akumulátorů. Naší náhradou se staly produkty společnosti GS Yuasa. Společnost je druhým největším dodavatelem olověných baterií ve světě.

Společnost Panasonic informovala všechny své partnery o ukončení výroby olověných akumulátorů. Rozhodnutí se týká všech 6 a 12 voltových baterií se jmenovitou kapacitou 17Ah a méně a některých baterií s kapacitou vyšší než 17Ah. 
Na základě neustálých požadavků ze strany zákazníků o tento typ museli i produktoví manažeři společnosti SOS electronic najít takové řešení, které by bylo jejich adekvátní náhradou. Tedy produkt, který v žádném případě nepoleví na svých vlastnostech a kvalitě.

„Důvěru jsme našli v produktech společnosti GS Yuasa se sídlem v Japonsku, nejen pro její více než 104 letou historii a zkušenosti v odvětví, ale především pro její pozici druhého největšího podílu na globálním trhu s olověnými bateriemi.“ říká Pavel Kováč, produktový specialista společnosti SOS electronic.
Firma GS Yuasa vyrábí baterie pro automobilový průmysl, trhy s motorovým pohonem a trenažéry.

Co znamená zkratka VRLA?

VRLA baterie (Valve Regulated Lead Acid - ventilem řízené olověné kyselinové) aneb olověné akumulátory jsou oblíbené díky jejich cenové dostupnosti a poměrně dlouhé životnosti, obvykle 5 - 7 let. Dostupné jsou různé kapacity i velikosti pro aplikace nejen v automobilovém, ale i v jiných odvětvích průmyslu. Baterie menších rozměrů se používají např. jako záložní zdroje v různých alarmech nebo automatických branách.

Olověné akumulátory nejsou na trhu ničím výjimečným. Jsou běžným produktem dostupným ve standardních velikostech a kapacitách, mnohé se ale liší cenami, kvalitou a spolehlivostí.

Do nabídky, řešení a skladových zásob SOS electronic se přidali některé vybrané produkty YUASA, které jsou náhradami za konkrétní olověné akumulátory značky Panasonic. Sortiment těchto výrobků se bude na základě požadavků zákazníků postupně rozšiřovat.

Neváhejte kontaktovat SOS electronic na adrese info@soselectronic.cz.

Download a odkazy:

 

Hodnocení článku: