Jste zde

Vše pro LTE-M i NB-IoT ukryto v jednom čipu

Při velikosti pouhých 10 x 16 x 1 mm je nRF9160 SiP vhodný pro kompaktní spotřebitelské a zdravotnické přístroje. Integruje vše, co mobilní připojení a moderní aplikace může potřebovat. Vyžaduje pouze externí baterii, SIM kartu a anténu. Má více bezpečnostních funkcí než jakýkoli jiný mobilní modul IoT, který je k dnešnímu dni určen pro aplikace LTE-M i NB-IoT.

nRF9160 SiP je prvním mobilním modulem IoT, který obsahuje nejnovější Arm Core M-33. To podporuje 1 MB paměti Flash a 256 kB paměti RAM. Systém nRF9160 SiP je také prvním modulem, který zahrnuje technologii Arm TrustZone a Arm CryptoCell zabezpečení pro šifrování na Internetu a ochranu aplikací. Obě tyto technologie jsou navrženy pro vysoce energeticky úsporné produkty IoT, které vyžadují nejvyšší úroveň výkonu při zpracování. Arm TrustZone znamená, že rozhraní nRF9160 může obsahovat oblasti označené jako zóny důvěryhodné a nedůvěryhodné. To znamená, že kritické aspekty, jako jsou například kryptografické prvky a klíčové úložiště, budou umístěny v důvěryhodných oblastech, kde vnější svět nemůže získat přímý přístup. S bezpečností Security CryptoCell je tento modul bezpochyby nejmodernějším bezpečnostním systémem na trhu.

Arm CryptoCell zvyšuje bezpečnost ještě dále tím, že nabízí kryptografické a bezpečnostní zdroje, které pomáhají chránit vaše aplikace IoT před různými útoky. CryptoCell je navržen pro vysoce výkonné kryptografické řešení optimalizované pro energeticky náročná zařízení. NRF9160 podporuje SIM i eSIM pro připojení a autentizaci s operátory mobilních sítí.

Zařízení nRF9160 SiP má 1 MB Flash plus 256 kB RAM s širokou škálou periferií. Analogové a digitální rozhraní, 32 GPIO, samostatný modem s plným LTE a multi-band RF koncový stupeň. Široký výběr obecných rozhraní včetně 12bitových ADC, RTC, SPI, I2C, I2S, UARTE, PDM a PWM. Dalším jedinečným prvkem nRF9160 SiP je integrovaná GPS. Kombinace GPS a mobilních dat, se používá pro přesnější určování polohy.

Modul nRF9160 získal také certifikaci GCF - značku kvality pro důvěryhodné mobilní komunikace pro splnění specifikace 3GPP LTE a celosvětový interoperability certifikát pro mobilní sítě a certifikáty FCC a CE. To znamená, že nRF9160 SiP je schválen pro nasazení v mobilních sítích a mobilních aplikacích IoT po celém světě.

K dosažení této ultra-vysoké integrace přispěla spolupráce s partnerem Qorvo. Výsledkem je integrovaný čip než modul. NRF9160 SiP využívá nejmodernější, osvědčené, pokročilé technologie společnosti Qorvo a to technologii MicroShield , která dodává jedinečné ultrakompaktní řešení. Kombinuje vysoký výkon a nízkou spotřebu energie.

Všechny funkce pro úsporu energie, včetně eDRX a PSM, jsou podporovány stejně jako protokolu IPv4 / IPv6 až po úroveň přenosu a zabezpečení (TCP / TLS). Modemový firmware je možné aktualizovat pomocí bezpečných, šifrovaných aktualizací Firmware Over The Air (FOTA).

Nejdůležitějšími příklady aplikací je sledování a lokalizace, sledování a ochrana majetku, měření spotřeby, průmyslová (strojní) konektivita, inteligentní město a infrastruktura, agrotech (inteligentní zemědělství) a zdravotnictví a další.

NB-IoT funkce a GPS jsou omezené a budou k dispozici prostřednictvím aktualizací firmwaru během Q1 2019. Úplné technické podrobnosti modulu nRF9160 SiP naleznete na https://www.nordicsemi.com/Products/Low-power-cellular-IoT/nRF9160-SiP

 

 

K dispozici je také vývojový kit nRF9160 DK, který má specializovanou anténu pro LTE-M a NB-IoT. Podporuje širokou škálu pásem, a tím zaručuje funkčnost po celém světě. Má specializovanou anténu pro GPS. Konektory SWF RF jsou k dispozici pro všechny antény.  Všechny GPIO (32) a rozhraní (4) SPI / I²C / UART jsou k dispozici prostřednictvím konektorů. Souprava je kompatibilní s Arduino Uno Rev3, což znamená, že ji lze snadno propojit.

Uživatelsky programovatelné LED diody (4), tlačítka (2) a přepínače (2) jsou k dispozici pro snadné ovládání a indikaci různých stavů. Modul nRF9160 DK má slot 4FF pro kartu SIM a footprint MFF2 pro SIM kartu. Podporuje jak zásuvné, tak pájené  SIM karty. Dodává se s kartou eSIM z iBasis s přednastavenou kapacitou 10 MB.

Programování a ladění je prostřednictvím Segger J-Link OB. nRF9160 DK je podporován kompletní sadou vývojových softwarů a nástrojů. Všichni ji mohou zdarma stáhnout a používat i komerčně. Sada nRF Connect SDK obsahuje vše potřebné k zahájení komunikace, protokoly aplikačních vrstev, příklady, ovladače periferních zařízení a další. Sadu lze snadno připojit ke cloudu

Deska obsahuje také multiprotokolový SoC nRF52840, který funguje jako řadič desek, který lze například použít k vybudování brány Bluetooth Low Energy.

nRF9160 System-in-Balení (SiP), který je součástí série mobilních IoT modulů nRF91. Bude k dispozici všem zákazníkům prostřednictvím globální distribuční sítě(Digi-Key Electronics, Mouser Electronics a Premier Farnell).

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon nrf9160_dk_1.0.pdf560.26 KB
PDF icon nrf9160_ops_v0.7.1.pdf6.35 MB
Hodnocení článku: