Jste zde

Vyberte si jednodeskový počítač v rozšířené realitě

Nový průvodce sítě Make: nabízí přehled desek, založených na MCU, FPGA i kategorie jednodeskových počítačů pro konstruktéry i studenty.

Nová přehledová příručka 2021 Boards Guide vznikla ve spolupráci distributora Digi-Key Electronics  a sítě Make:. Součástí příručky je také aplikace Digi-Key AR, dostupná ve verzích pro iOS i Android. Aplikace se věnuje možnostem periferií, které jsou pro jednodeskové počítače podstatné, tedy kamerám, displejům I senzorům. V přehledu je uvedeno vice než 50 dostupných desek, se kterými lze aplikace vyvíjet. Při zahrnutí všech dostupných typů nadstaveb příručka srovnává přes 150 desek od řady výrobců, zejména oblíbené značky, jako Adafruit, Arduino, Raspberry Pi, SparkFun, BeagleBone, Micro:bit, Seeed Studio, STMicroelectronics, Microchip, Cypress a další . Nechybí ani podrobnější úvod do nového MCU 2040 Raspberry Pi.

Aplikace přináší také další interaktivní obsah, kde můžete vidět například rozhovory s vizionáři této produktové kategorie, mimo jiné:

  • Limor “Ladyada” Fried, zakladatelka  Adafruit Industries
  • Eben Upton, CEO, Raspberry Pi Trading
  • Eric Pan, zakladatel Seeed Studio
  • Paul Beech, spoluzakladatel Pimoroni Ltd.
  • Zach Supalla, CEO, Particle
  • Bob Martin, Wizard of Make – Senior Staff Engineer, Microchip Technology

Již na první pohled je zřejmé, že interaktivita příručce sluší – a balení do mobilní aplikace je velmi atraktivní. Vedle popisu produktů je totiž k dispozici lepší grafika pro prohlížení a vizualizaci všech desek. Ta nabízí stejný pohled na různorodé desky a urychluje tak orientaci I srovnávání.

 PDF verze průvodce včetně odkazů na the Digi-Key AR aplikaci najdete na http://www.digikey.com/boardsguide.

Hodnocení článku: