Jste zde

Vybírejte z IO pro správu analogového napájení Torex

Torex Semiconductor je výrobcem vysoce výkonných IO řešení pro správu analogového napájení. Torex, stejně jako další výrobci v oblasti power se soustředí na velmi nízkou spotřebu energie a vysokou spolehlivost. Díky tomu jsou vhodné nejen pro tradiční segmenty průmyslových, zábavních a spotřebních aplikací, ale také pro lékařskou techniku nebo automotive segment.

Klíčové produkty společnosti Torex, které jsou na skladě u společnosti Farnell, patří:

  • Série XC9276 step-down DC/DCměničů se synchronním usměrněním s funkcí přepínání a obvodem s ultra-nízkou spotřebou energie a PFM řízením. XC9276 může pomoci snížit spotřebu energie u kompletního systému, prodloužit životnost baterie produktu a nabízí prostorově úspornou a nízkoprofilovou montážní plochu DPS.    Mezi typické aplikace pro XC9276 patří zařízení, které vyžaduje vysokou účinnost při nízkém zátěžovém proudu a dlouhou výdrž baterie, jako jsou inteligentní měřiče, nízkoenergetická RF zařízení, senzorové moduly, nositelná zařízení, zařízení pro sběr energie, záložní napájecí obvody, čipové karty a zařízení s 1 lithiovým článkem.
  • Série XC9281/82 jsou nejmenší 600mA step-down DC/DC měniče na světě s provozním rozsahem 2,5 V ~ 5,5 V, které mohou napájet zatížení až 600 mA a mají extrémně rychlou odezvu na mžikové změny zátěže. Dostupné jsou dvě verze se spínacími frekvencemi 4,0 MHz nebo 6,0 MHz. Extrémně malé provedení a menší externí komponenty vedou k extrémně nízkému vyzařovanému šumu a vynikajícímu výkonu EMI.  Mezi aplikace patří mobilní telefony, bezdrátová sluchátka a náhlavní soupravy, nositelná zařízení, DSC / videokamery, přenosné herní konzole, čipové karty, napájecí zdroj pro moduly a různé malé zdroje energie.

  • Série XCL230/31 jsou 600mA kompaktní step-down mikro DC/DC měniče se vstupem 3,0 až 36 V mají design synchronního usměrňovače a obsahují zabudovaný induktor, zjednodušující rozložení DPS, redukující riziko selhání a EMI šum. Řada XCL231 automaticky přepíná mezi řízením PWM a PFM, aby se snížily ztráty způsobené snížením provozní frekvence při nízkém zatížení, aby se dosáhlo vysoké účinnosti v celém rozsahu zatížení. Integrované funkce nadproudové ochrany a tepelného vypnutí jsou navrženy tak, aby zajistily bezpečné používání v případě zkratu.  Řadu XCL230/31 lze použít pro elektroměry, detektory plynu, senzory, průmyslová zařízení a domácí spotřebiče.
  • Tlačítkové spínače zátěže XC6193/94 s režimem úložiště jsou inteligentní spínače zátěže, které mohou výrazně snížit spotřebu energie, když jsou zařízení v pohotovostním stavu po odeslání, při skladování nebo když jsou vypnuty napájecí zdroje, a mohou umožnit vypnutí napájecích zdrojů v případě zaseknutí systému. Mohou přispět ke zlepšení úspory energie zařízení, prodloužit dobu provozu a sloužit jako hlavní vypínač místo mechanického spínače.  Mezi běžné aplikace patří nositelná zařízení, zařízení pro čipové karty, bezdrátová sluchátka, IoT zařízení, různé aplikace, které jsou vybaveny funkcí spínače ZAP/VYP, tlačítka nebo mechanické spínače a vodotěsná zařízení.

Podle Farnellu konstruktéři potřebují vysoce výkonná řešení v kompaktním provedení, která se snadno implementují, a  Torex Semiconductor je v tomto ohledu průkopníkem se svou řadou polovodičů s velmi nízkým výkonem navržených pro náročné aplikace pro správu napájení. Do našeho sortimentu polovodičů jsme vložili značné investice, abychom zajistili, že budeme moci vyhovět různým potřebám našich zákazníků. Torex je fantastickým doplňkem naší produktové řady a naši zákazníci tak mají nyní ještě snadnější přístup k nejlepším IO řešení pro analogovou správu napájení ve své třídě pro své návrhy a sériovou výrobu.

Torex Semiconductor Ltd, založená v roce 1995, je dodavatelem ultra-kompaktních integrovaných obvodů napájených z baterií pro přenosná zvuková a bezdrátová zařízení. Dnes jsou předním poskytovatelem řešení pro integrované obvody pro správu napájení (PMIC) s extrémně nízkým příkonem pro náročné aplikace pro správu napájení, specializující se na návrh a výrobu vysoce výkonných analogových integrovaných obvodů v malém, nízkoprofilovém provedení.  Mezi jejich produkty patří vysoce účinná řada mikro DC/DC měničů, vysokorychlostní a nízkopříkonové LDO regulátory napětí, supervizory napětí a  RESET IO, spínače zátěže, nabíječky baterií s jedním článkem, výkonové MOSFETY a diody.

Společnost Torex pojí dlouhodobé partnerství se společností Avnet, která je jedním z jejich největších distributorů a dokáže dodávat produkty v rámci systémů OEM/CEM. Dohoda se společností Farnell představuje možnost široce dostupného a snadného dodání v malém objemu pro vývoj nových produktů a prototypů podporované skvělým zákaznickým servisem od společnosti Torex.

Polovodiče PMIC společnosti Torex dodává  Farnell .

 

Hodnocení článku: