Jste zde

Výkonové induktory Panasonic pro filtry elektrických pohonů

Výkonové induktory ŘADY ETQ-P*M charakterizuje vysoká tepelná odolnost, účinnost a výjimečnou spolehlivost k použití při filtrování šumu ve výkonové elektronice.

Ať jde o převodníky s topologií boost, buck nebo DC/DC měniče, vedle níkopříkonových zdrojů se prosazují I ve výkonové elektronice. Ta je klíčovou součástí kontstrukce všech elektrických pohonů průmyslových dopravníků, vozíků a nakonec I automobile a jiných vysoce namáhaných aplikací, jako jsou solární invertory. Všechny tyto aplikace vyžadují induktory, které jsou schopné zvládnout v hlavním obvodu vysoké napětí a velké proudy.
 Induktory Panasonic díky svému vysoce kvalitnímu provedení dokážou tyto požadavky splnit a zajistit stabilní hodnotu indukčnosti po celou dobu životnosti. Kromě role induktoru v primárním obvodu se výkonové induktory používají také v pomocném obvodu pro kontrolér a budiče hradla, kde digitální logika zajišťuje kritické řídicí a monitorovací funkce pro systémy získávání solární energie. Protože se používají vysoké spínací rychlosti a provozní podmínky mohou být drsné, jsou potřeba výkonové induktory s velkou výkonovou stabilitou, jako jsou kovové kompozitní induktory společnosti Panasonic řady ETQP.

Tyto a další komponenty výrobce Panasonic Industry přidal do svého portfolia systémů napájení. Farnell. Vedle induktorů zde najdeme například:

  • Fóliové kondenzátory řady EZPVECWFG představují řadu kompaktních kondenzátorů z pokovené polypropylenové fólie poskytujících velkou spolehlivost a bezpečnost na konci životnosti a používají se k potlačení rušení. Vynikající vlastností fóliových kondenzátorů společnosti Panasonic je integrovaná bezpečnostní funkce. Originální vlastní postup strukturovaného pokovení je základem speciální struktury, která funguje jako pojistkový mechanismus zabraňující selhání kondenzátoru v krátkém režimu. Díky tomu jsou ideální k použití v různých aplikacích včetně filtrování vstupů/výstupů pro nabíjecí stanice, vstupní stranu palubních nabíječek, průmyslové napájecí zdroje, řadu aplikací EV/PHEV a infrastrukturu obnovitelné energie. Jsou ideální do solárních invertorů, na výrobu větrné energie a na palubní aplikace pro AC/DC a DC/AC nabíjení v automobilech.
  • Grafitový materiál pro tepelné rozhraní (nyní k dispozici) je stlačitelný typ grafitové fólie, která se používá jako materiál tepelného rozhraní s velmi vysokou stlačitelností ve srovnání se standardními fóliemi z pyrolytického grafitu (PGS). Jeho vynikající tepelná odolnost a spolehlivost pomáhají dosáhnout delší životnosti a vyššího výkonu různých součástí. Vhodný je zvláště pro invertory a měniče, kamery namontované v automobilech, řídicí jednotky motoru a automobilové LED.

www.farnell.com 

Hodnocení článku: