Jste zde

10 A s účinností 96 %? Pro TLF51801 žádný problém

Moderní DC/DC kontroléry od společnosti Infineon, jakým je např. i TLF51801ELV, zvládnou i velké výzvy.
To, že moderní spínané zdroje dokáží úsporně konvertovat napětí a nahradit zdroje lineární, známe všichni. Parametry hotových DC/DC modulů, jakož i samotných SMPS kontrolérů, jsou stále lepší a dnes již není problém realizovat na malé ploše např. i zdroj s výstupním proudem 10 A.
 
Je třeba říci, že pro většinu aplikací bude vhodnější použít hotový modul s ověřenými a garantovanými vlastnostmi, vyvinutý specialisty v daném oboru, jako jsou např. moduly od společnosti Traco. Přesto se jistě najdou zapojení, kde je z různých důvodů výhodné použít vlastní návrh. Nabídka kontrolérů pro spínané zdroje je široká a tentokrát bychom Vám chtěli představit nový, moderní step-down (snižující) kontrolér TLF51801ELV od společnosti Infineon.
 
 
TLF51801 je zajímavý především svou celkovou „robustností“, neboť je přímo navržen pro konstrukci zdrojů s vysokým výstupním proudem (cca do 10 A), čemuž odpovídá výkon MOSFET driverů, integrovaný soft start, ochrana proti nízkému i vysokému napětí, tepelná pojistka, možnost nastavení proudového omezení a další vlastnosti. Velmi výhodná je max. střída (duty cycle), více než 99 %, což umožňuje práci s minimálním rozdílem mezi vstupním a výstupním napětím.
 
TLF51801 je koncipován jako kontrolér s napěťovou zpětnou vazbou, vyžadující dva externí N-FET tranzistory, dimenzované na požadovaný proud. K monitorování proudu (přes 2 piny SenseLow + SenseHigh) je možné využít externí snímací (shunt) rezistor, nebo s výhodou vyšší celkové účinnosti i vnitřní odpor FET tranzistoru (RDSon). TLF5180 dokáže pracovat v širokém rozsahu vstupních napětí 4,75 - 45 V a na frekvencích 100 – 700 kHz (s možností synchronizace). Obvod může být snadno vypnut přes pin En (enable), kdy odebírá pouze 2 μA. Integrovaná tepelná pojistka vypne obvod při překročení 175 °C a znovu zapne (+ Soft Start) po snížení teploty na 160 °C.
 
Obvod TLF51801ELV je úplnou novinkou a bude brzy dostupný na objednávku. Detailní informace Vám poskytne katalogový list TLF51801ELV. V případě zájmu o jakýkoliv obvod od Infineonu kontaktujte distributora, společnost SOS electronic, na info@soselectronic.cz.
 

 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • moderní DC/DC kontrolér pro výkonné zdroje
  • navržen pro zdroje až do 10 A a vstupní napětí 4,75 – 45 V
  • vhodný pro „automotive“ aplikace od -40 až do +150 °C
  • nastavitelná frekvence 100 – 700 kHz s možností synchronizace
  • velmi nízký odběr při vypnutí (pod 2 μA)
  • integrovaný měkký start (Soft Start)
  • ochrana vůči zkratu a přehřátí
  • možnost využít RDSon k monitorování proudu
  • snadno pájitelné pouzdro SSOP-14
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: