Jste zde

Chladicí modul Sunon LA003: správná volba pro výkonové LED

10, 20 i 30W LED moduly již nejsou vzácností. Otázka jak je uchladit, a zachovat přitom též estetické hledisko, se tak stává stále aktuálnější.
Sunon, přední výrobce spolehlivých ventilátorů s mnoha pokrokovými technologiemi (VAPO, Maglev aj.) představil chladicí moduly s ventilátorem a hliníkovým chladičem, určené přímo pro vysoce výkonné LED aplikace.
 
 
Jak víme, i nejmodernější LED promění jen část energie na světlo, přičemž značná část se mění pouze na „neužitečné“ (a pro LED škodlivé) teplo. Přiměřené teplotní poměry významně ovlivňují účinnost a zejména životnost LED, proto při návrhu aplikace hraje volba vhodného chladiče podstatnou roli.
 
Moduly s označením LA001, LA003 a LA004 (rovněž označované jako TA001, TA003 a TA004) přináší optimální kombinaci super tichého ventilátoru a robustního hliníkového profilu a jsou přímo určeny k instalaci výkonových LED. V nabídce distributora, společnosti SOS electronic, najdete typ LA003, který je určen pro LED do výkonu cca 30 W.
 
Použitý nízkootáčkový ventilátor s ložiskem VAPO se vyznačuje odolností vůči prachu (DR, Dust Resistance) a vysokou životností (až 70 000 hod). Nízké otáčky se odráží i v nízké spotřebě (pouze 0,28 W u typu LA003) a velmi nízké hlučnosti (jen 16,3 dB). Teplotní koeficient je přibližně 0,26 °C/W a závisí na reálných podmínkách v místě aplikace. Ventilátor modulu LA003 pracuje již od 6 V, což dále umožňuje snížit otáčky a prodloužit životnost prvku v případě použití méně výkonné LED.

Detailní informace Vám poskytne datasheet LA003 a LA004. V případě zájmu pište na info@soselectronic.cz.
 
 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • chladicí modul s ventilátorem
  • rozměry 86 mm x 52 mm
  • velmi tichý ventilátor (16,7 dB) s dlouhou životností
  • VAPO ložisko, odolné vůči prachu
  • vhodný pro LED do výkonu cca 30 W
  • nízké otáčky, malá spotřeba (0,28 W)
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: