Jste zde

Konektory MATE-N-LOK: spojit a zamknout

Univerzální Soft shell konektory MATE-N-LOK od společnosti TE Connectivity patří k tomu nejlepšímu, co můžeme na trhu najít.
V průmyslových aplikacích potřebujeme různé konektory. „Různé“ obvykle znamená opravdu různé - téměř nespočet druhů, abychom měli naději, že v dané sérii najdeme i typ vhodný pro naši aplikaci.
 

Vysokou šanci na úspěch při hledání vhodného konektoru poskytuje skupina konektorů „Soft shell“ od společnosti TE Connectivity. V této skupině produktů najdeme zmíněnou sérii MATE-N-LOK, kterou lze bez obav označit jako průmyslový standard. Řada MATE-N-LOK je čtyřkomponentní systém, sestávající ze 2 kontaktů (pin + zdířka) a z těla konektoru (F + M). Do obou částí konektoru je možné osadit M i F kontakty, což také zajišťuje správné spojení konektorů.
 
 
Systém MATE-N-LOK poskytuje dvě základní věci, které obyčejně od konektorů požadujeme - spolehlivý kontakt a mechanicky stabilní spojení obou částí konektoru. Když k tomu současně připočteme snadnou montáž a obrovské množství verzí, dostáváme sérii u níž bude předpoklad, že tak v rámci daného zařízení vyřešíme většinu spojů. Standardní verze, verze s těsněním (IP56/57), kruhové, barevné, pro upevnění na panel / DPS, …, to vše jsou možnosti jedné rodiny. V jedné řadě může být 2-10 pozic, celkově pak v matici 6-15.
 
 
Konektory mají vysokou proudovou zatížitelnost 19 A/600 V, ke spolehlivosti přispívá i vysokoteplotní materiál těla konektoru (nylon UL 94-V2/V0).
 
 
Ucelený přehled „Soft-shell“ konektorů TE Connectivity najdete v katalogu. V případě zájmu o jakékoliv produkty z portfolia TE Connectivity pak kontaktujte distributora, společnost SOS electronic, na adrese info@soselectronic.cz.
 
 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • osvědčená rodina konektorů - průmyslový standard
  • 19 A/ 600 VAC
  • množství verzí včetně montáže na panel a DPS
  • UV odolné materiály
  • vysokoteplotní PA, UL-94-V2/V0
  • klíčování jako prevence nesprávného spojení
  • pro vodiče AWG 30-10
  • dostupné i verze s těsněním, IP56/57
 
 

Download a odkazy:

 

 

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.