Jste zde

Rozpínejte jinak s novým SSR PLB171

Polovodičové Solid State relé (SSR) firmy IXYS ICD využívá optickou technologii OptoMOS.

Firma IXYS ICD (Clare), pro kterou je Enika.CZ distributorem v ČR, nabízí nové polovodičové Solid State Relé (SSR) s typovým označením PLB171. Jedná se o jednopólové relé s jedním rozpínacím kontaktem (1 form B). SSR je speciálně navrženo tak, aby poskytovalo dostatečné oddělení, výstupních pinů (pin 8 a pin 5), proto jsou výstupní piny od sebe vzdáleny 7 mm.

Princip spínání využívá opticky spojenou technologii MOSFET, která poskytuje zvýšenou izolaci vstup/výstup 5 000 Vrms. Jde tedy o optické spojení výstupu opatřeného patentovanou OptoMOS architekturou, která je řízena vysoce efektivní infračervenou LED, která aktivuje výstup, jenž je v takzvané „AC switch“ konfiguraci. SSR PLB171 poskytuje vynikající spolehlivost a současně se nabízí i jako možná náhrada za elektromechanické relé. Mezi kladné vlastnosti PLB171 můžeme zařadit:

  • Dlouhá živostnost
  • Nedochází k opalování kontaktů (neobsahuje žádné pohyblivé části)
  • Tichý provoz
  • Odolnost vůči vibracím a nárazům 
  • Malé rozměry a hmotnost

Na druhou stranu i u této součástky můžeme nalézt nevýhody v podobě svodového proudu (Isvod= 1 µA), jelikož výstup SSR není ideálně rozepnut. Další nevýhodou může být vyšší pro-dukce tepla než u klasického elektromechanického relé. Spolu se všemi parametry, kterými SSR disponuje a izolační vzdáleností mezi výstupními piny, je ideální pro průmyslové regulátory, měřicí přístroje (vodoměr, plynoměr, elektroměr), zdravotnická zařízení, zabezpečovací systémy či pro řízení motorů. SRR je baleno v tubě anebo je baleno v takzvaném balení „Tape & Reel“, kde je relé baleno na pásku, který je namotán na kotouč, což je ideální pro stroj-ní osazování. 


V případě zájmu o novinku PLB171 či o jiný produkt z našeho nabízeného sortimentu od firmy IXYS nás neváhejte kontaktovat.

www.enika.cz.
  

Hodnocení článku: