Jste zde

Vyměňte znakový LCD modul za OLED alternativu

OLED znakové displeje Bolymin s vysokou mírou kompatibility s původními LCD moduly jsou vhodné nejen do nových projektů, ale i jako vynikající upgrade do starších projektů. Tak LCD nebo OLED? Ptali jsme se SOS electronic.

Pokud jste se již rozhodli pro modernější a hezčí variantu, tedy OLED, pak pro vás máme dobrou zprávu. K mnoha, léty ověřeným, znakovým LCD modulům již máme alternativy i co do mechanického provedení.

Konkrétně jde o displeje typu 16x2, 20x2 a 20x4 znaků. To znamená, že ke znakovým modulům Bolymin série BC1602A/A3, BC1602B, BC1602D, BC1602H, BC2002A a BC2004A máme přímé alternativy.

Z následující tabulky je zřejmé, že mechanické rozdíly mezi LCD a OLED jsou skutečně minimální.
Pro usnadnění vyhledání náhrady OLED za LCD použil výrobce Bolymin podobné názvosloví, tj. například OLED alternativa za LCD série BC1602H se jmenuje BL1602HM.

Výhodou je, že všechny tyto znakové OLED displeje mají tentýž kontrolér - kompatibilní s HD44780 (s rozhraním 4/8 bit 6800 MCU, jednoduché napájení 5V), takže případná migrace mezi jednotlivými typy bude bezproblémová.

V naší stabilní skladové nabídce je najdete ve žluté a bílé barvě, tj. ve dvou nejdůležitějších a důrazně doporučených barvách pro dosažení co nejdelší životnosti displeje i dobré čitelnosti (životnost 100k / 70k hodin.)

V zájmu co nejdelší životnosti a rovnoměrného "opotřebení" pixelů (dots) je velmi výhodné, pokud můžete ve vaší aplikaci použít (alespoň částečně) rolující text.

Jako dnes již většina průmyslových OLED displejů na trhu, i moduly série BL dokáží pracovat v extrémně širokém rozmezí pracovních teplot -40 až +80°C. Dlouhodobě vysoké pracovní teploty však zkracují životnost všech OLED displejů.

Více informací k produktům značky Bolymin naleznete on-line, nebo vám rádi poradíme na adrese info@soselectronic.cz

Download a odkazy:

Hodnocení článku: