Jste zde

Úpravy chladičů se nebojíme aneb CNC neznamená „někde“

Pokud Vám některý z profilů chladičů vyhovuje, ale potřebovali byste třeba otvor navíc, prostě si jej nechte přizpůsobit. Přesně a na míru.
Z katalogů různých výrobců asi všichni dobře známe větu ve smyslu „na požádání Vám můžeme vyrobit i modifikovanou - zákaznickou verzi“. To zní samozřejmě dobře, někdy je to ale spojeno s výrazně vyšší konečnou cenou nebo značným minimálním odběrem. Nechceme proto zobecňovat, neboť každý výrobce se chová jinak, ale na jeden konkrétní příklad se přesto podívejme.
 
Hliníkové chladiče patří jistě do skupiny konstrukčních částí, u kterých bude malá mechanická úprava (délka, otvory, odfrézovaná žebra apod.) žádoucí. Malá modifikace, která může výrazně usnadnit výrobu koncového zařízení, je dostupná za přijatelný příplatek. Například vyvrtání dvou otvorů na míru + 2x závity M2,5 do některého ze standardních chladičů stojí cca 0,6-1 Eur již při odběru 50 ks (v závislosti na výrobci a typu daného chladiče).
 
V případě, kdy nemáte precizní CNC vybavení pro přesnou práci s kovy (což je asi stav u většiny malých a středních firem), je pravděpodobně možnost takového chladiče na míru více než vítaná. Asi je dobré zmínit, že se nejedná o vyvrtání otvorů se spornou přesností „někde“ na chladiči, ale o poměrně velmi přesnou CNC operaci. Malý cenový rozdíl je většinou přijatelný pro každý výrobek a Vás jako výrobce zbavuje dalších komplikací s mechanickou úpravou.
 
Pokud tedy budete v nejbližší době řešit otázku, jak daný chladič upravit, dejte vědět distributorovi, společnosti SOS electronic. Možná budete příjemně překvapeni! Psát můžete na známou adresu info@soselectronic.cz.
 
 

Download a odkazy:

 
 
 
Hodnocení článku: