Jste zde

Vyznáte se v Ethernetových čipech?

Wiznet se určitě vyzná a SOS electronic poradí! V přehledu kabelových ethernetových řadičů se nejen dozvíte více, ale najdete i vhodné řešení pro bezpečné a stabilní připojení k internetu.

WIZnet je nevýrobní společnost, založená v roce 1998 v Koreji. Ve svém portfoliu integrovaných polovodičových produktů má WIZnet internetový procesor iMCU , který se specializuje na technologii TOE (TCP/IP Offload Engine) a je založen na jedinečném, patentovaném, plně hardwarovém TCP/IP protokolu.

Portfolio produktů WIZnet:

● Kabelové řadiče Ethernetu
● Bezdrátové (wifi) moduly
● Kabelové moduly Ethernetu s čipy Wiznet

Kabelové Ethernetové řadiče:

W3150A+ je hardwarový ethernetový řadič TCP/IP, který umožňuje snadnější připojení zabudovaných (embedded) zařízení k internetu.

W5100 je jedním z nejpopulárnějších ethernetových řadičů značky WIZnet, používá se hlavně pro připojení IoT zařízení k síti internet. Má zabudovaný Ethernet PHY, dokáže pracovat s množstvím internetových protokolů.

W5500 je hardwarový ethernetový řadič TCP/IP, který umožňuje snadnější připojení zabudovaných systémů pomocí rozhraní SPI (Serial Peripheral Interface) k internetu.

Vyhovuje uživatelům, kteří potřebují stabilní připojení k internetu pomocí jediného čipu s implementovaným TCP/IP Stackem, 10/100 Ethernet MAC a PHY. TCP/IP stack podporuje protokoly TCP, UDP, IPv4, ICMP, ARP, IGMP a PPPoE, které se dlouhodobě osvědčily v různých aplikacích.

W5500 používá jako svoji datovou komunikační paměť interní vyrovnávací paměť s kapacitou 32kB. S tímto řadičem můžete implementovat ethernetové aplikace jen pomocí jednoduchého socketového programu namísto manipulace s komplexním ethernetovým protokolem.

Používat můžete současně 8 nezávislých hardwarových socketů. SPI je k dispozici pro snadnou integraci s externím MCU. Pro snížení spotřeby energie systému poskytuje W5500 režim WOL (Wake on LAN) a režim spánku.

W5100S je ethernetový řadič, navržený jako plně odolný TCP/IP s technologií WIZnet.

Poskytuje připojení k vašemu zabudovanému systému pomocí SPI nebo paralelní systémové sběrnice (Parallel System BUS), které poskytují snadné připojení prostřednictvím externího MCU.

Rychlost přenosu dat na SPI sběrnici W5100S je až do 70MHz, paralelní systémová sběrnice podporuje rychlejší síťovou komunikaci než SPI. Jelikož W5100S integruje TCP/IP stack s 10/100 Ethernet MAC a PHY, je to skutečně jednočipové řešení pro stabilní připojení k internetu.

W6100 je hardwarový čip s internetovým ovladačem, který podporuje duální zásobník IPv4/IPv6 přidáním funkcí IPv6 na základě patentované základní technologie TCP/IP WIZnet.

W6100 podporuje protokoly TCP, UDP, IPv6, IPv4, ICMPv6, ICMPv4, IGMP, ARP a PPPoE. Rovněž obsahuje Ethernet PHY 10Base-T/10Base-Te/100Base-TX Ethernet a řadič Ethernet MAC, díky čemuž je vhodný pro vestavěná IoT zařízení. W6100 má 8 nezávislých hardwarových socketů, podporuje různé příkazy nesocketového typu, které slouží k automatické konfiguraci, monitorování a správě sítě přes ARP, PINGv4 a PINGv6.

W6100 podporuje dva druhy rozhraní HOST; SPI a paralelní systém BUS. Má vnitřní 32 kB paměť pro odesílání a přijímání dat. Byl navržen pro snížení spotřeby, tím i teplota pouzdra zůstává nízká. W6100 poskytuje režim WOL (Wake On LAN), Ethernet PHY a podobně.

WIZnet vyrábí i množství různých kabelových a wifi modulů s použitím výše uvedených čipů s HW TCP/IP, které vám přineseme v dalších článcích.

IInformace o cenách a dostupnosti jednotlivých produktů najdete na našem webu. Další informace o produktech WIZnet vám SOS electronic poskytne na adrese info@soselectronic.cz

Download a odkazy:

Hodnocení článku: