Jste zde

Začínáte s FPGA? Sledujte Path II Programmable

Série školení element 14, sponzorovaná společností Xilinx, přináší členům komunity další možnost, jak zdokonalit své dovednosti týkající se programovatelných logických zařízení.

 Komunita element14 pokračuje ve své snaze umožnit své komunitě inženýrů snazší, rychlejší a výhodnější vývoj pomocí programovatelných logických zařízení, a to uvedením série školení „Path II Programmable“, kterou sponzoruje společnost Xilinx.

Na základě výborných výsledků loňské úspěšné série školení nabídne i letos program „Path II Programmable“, který je ojedinělým počinem ve svém poli, 5 členům komunity vedení a poradenství od zkušených členů komunity a produktových specialistů společností Xilinx a Avnet, které mohou využít na své cestě stát se konstruktéry architektury FPGA. V průběhu 6 týdnů budou účastníci psát blog popisující svůj postup, a tak sdílet své znalosti a zkušenosti s vývojem s ostatními členy komunity.

V sérii školení „Path II Programmable“ využijete vývojovou desku Avnet Ultra96-V2, open source desku Xilinx Zynq UltraScale+™ MPSoC založenou na architektuře ARM pro vývoj softwarových aplikací, hardwarová zařízení a naučíte se programování v oblasti kernelu pro operační systémy. Díky tomu, že cenově dostupná vývojová deska Avnet Ultra96-V2 využívá programovatelnou logiku pro urychlení vývoje algoritmů hloubkového učení a umělé inteligence (AI), je výkon programovatelné logiky dostupný všem inženýrům a umožňuje softwarovým vývojářům využít výhody hardwarové akcelerace.

„Naše iniciativa „Path to Programmable“ nabízí členům jedinečnou možnost pro svůj profesní rozvoj a současně pokračuje v nápravě mylných představ o složitosti vývoje produktů pomocí programovatelných logických zařízení,“ řekla Dianne Kibbey, která pro komunitu element14 pracuje na pozici Global Head of Community and Social Media. „Komunita element14 je odhodlána podporovat své členy při vytváření projektů, rozvíjet jejich dovednosti a udržovat krok s nejnovějšími technologiemi. Díky použití vývojové desky Ultra96-V2 pro dokončení svých projektů získají účastníci cenné zkušenosti pro budoucí vývoj aplikací v oblastech AI a Internetu věcí (IoT).“

Prostřednictvím programu „Path II Programmable“ získají účastníci nástroje pro vývoj chytrých, připojených systémů vhodných pro širokou škálu aplikací zahrnující: 

  • umělou inteligenci
  • strojové učení
  • IoT/připojitelnost ke cloudu pro doplňkové senzory
  • vestavěnou výpočetní techniku
  • robotiku
  • vstupní úroveň vývojového prostředí Zynq UltraScale+ MPSoC
  • školení prototypování a zkušební platformu pro ověření konceptu
  • bezdrátový návrh a demonstrace pomocí Wi-Fi a Bluetooth

„Tento program poskytuje návrhářům dovednosti, které potřebují pro osvojení výhod stále populárnějších obvodů FPGA za současného využití snadno použitelné desky Ultra96-V2, která jim umožňuje urychlení vývoje softwaru,“ prohlásil Jayson Bethurem, product line manager ve společnosti Xilinx. „Velmi nás těší, že můžeme i letos společně s komunitou element14 spustit tento program.“ 
Element14 je komunita s diskuzním fórem s více než 650 000 členy, která spojuje inženýry z celého světa za účelem vzájemné pomoci při řešení svých technických výzev a výzev v oblasti návrhu. Jde o jednu z nejdéle fungujících sítí svého druhu v elektronickém průmyslu. Do programu se mohou přihlásit všichni členové komunity element14 do 16. září 2019, a to navštívením webové stránky element14. Pokud nejste členem komunity, ale tato příležitost vás zaujala, neváhejte se bezplatně registrovat, a tak získat přístup k cenným zdrojům poskytovaným komunitou element14.

Loňské série školení „Path to Programmable“ se zúčastnilo osm členů komunity bez předešlé znalosti architektury FPGA SOC. Tito účastníci prošli programem, který jim během 12 týdnů pomohl lépe pochopit technologii této architektury, vývojové nástroje a osvětlil postup návrhu. Účastníci získali kombinaci výuky a poradenství ze strany expertů z komunity element14, společnosti Farnell a inženýrských týmů ze společností Xilinx a Avnet.

Chcete-li se dozvědět více o programu „Path II Programmable“ a zaregistrovat se pro šanci se programu účastnit, navštivte do 16. září element14.com

Hodnocení článku: