Jste zde

Zařízení sítí LoRaWAN dostanou konektivitu AWS IoT

Semtech a AWS pracují na tom, aby bylo možné sbírat data a spravovat zařízení LoRa prostřednictvím AWS. Služba rozšíří možnosti využití LPWAN u korporátních zákazníků.

Podle oznámení je spolupráce vývojových týmů AWS a Semtechu opravdu úzká. Zatímco v případě řady protokolů lze vazbu jednoduše postavit na čistě datové konektivitě, LoRAWAN se zatím neobejde bez vlastních síťových serverů. AWS IoT Core pro LoRaWAN je tedy řízená služba, která umožňuje enterprise zákazníkům vyvinout vlastní Lora zařízení, určená pro připojení do služby, provozované v rámci AWS. Benefit je jasný: vývojář nemusí vyvíjet ani provozovat server pro služby, ani uživatelské rozhraní, pokud se s penězi za provoz rozdělí s Amazonem. Pro připojení bude stačit LoRAWAN gateway z partnerského katalogu AWS. Zařízení ani brány se přitom neobejdou bez čipů Semtechu, který je prakticky jediným držitelem licence pro výrobu LoRaWAN čipů.

V rámci AWS IoT konzole bude vyřešeno přidávání bran a zařízení prostřednictvím seznamů základních informací, identifikátorů a bezpečnostních klíčů. Samotné zařízení tak bude možné spustit a začlenit do provozu v režimu plug&play. Konektivitu do AWS bode mít také LoRa Cloud, provozovaný Semtechem, což umožní využít zároveň analytiku AWS a lokalizační služby platformy LoRa Edge.

https://www.semtech.com/lora
https://lora-alliance.org/

 

Hodnocení článku: