Jste zde

Zatím nepřekonaná výdrž – Li-SoCl2 baterie od EVE

Dnešní IoT zařízení vyžadují spolehlivý a trvanlivý zdroj energie. Nejmodernější primárně baterie používají technologii Li-SoCl2 pro dlouhodobé uchování požadované energie.

Kapalné lithium-thionylchloridové články (Li-SoCl2) mají kovovou lithiovou anodu (nejlehčí ze všech kovů) a kapalnou katodu obsahující pórovitý uhlíkový kolektor proudu, naplněný tionylchloridem (SOCI2). Dodávají napětí 3,6 V, mají válcovitý tvar ve velikostech 1/2AA až D se spirálovými elektrodami pro energeticky náročné aplikace a konstrukcí podobnou cívce pro aplikace, kde je důležitá dlouhodobá výdrž.

Lithiové LiSoCl2 baterie jsou nedobíjecí primární baterie, které mají nejvyšší napětí a kapacitu. Jsou nejdéle skladovatelné, mají nejnižší míru samovybíjení. Tyto baterie jsou vhodné jako zdroj energie pro aplikace, které vyžadují dlouhodobý bezúdržbový provoz, např. AMR (vodoměry, teploměry a plynoměry) a hlavně jako záložní napájecí zdroj pro paměťové integrované obvody.

Vlastnosti produktu:

  • Vysoké napětí článku: Baterie má napětí naprázdno 3,67V, provozní napětí 3,60V, které je výrazně vyšší než u jiných komerčně dostupných baterií.
  • Široký rozsah provozních teplot: Baterie je schopna pracovat v širokém rozsahu teplot od -60 °C do + 85 °C. Dokonce je dostupná i speciální verze, která má rozšířený rozsah pracovních teplot až do +150 °C.
  • Vysoká hustota energie: Elektrochemický systém vykazuje nejvyšší energetickou hustotu ze všech dostupných primárních baterií a to až 650Wh/kg a 1280Wh/l
  • Dlouhá životnost a vynikající skladovatelnost: Samovybíjení baterie LiSOCl2 je extrémně nízké (méně než 1% za rok při 20 ° C), což se příznivě odráží na dlouhé skladovací době a životnosti 10 - 20 let
  • Vysoká bezpečnost: Všechny produkty společnosti EVE jsou pravidelně kontrolovány (Underwriters Laboratories), splňují přísné podmínky UN pro leteckou přepravu nebezpečných nákladů
  • Hermeticky uzavřené pouzdro: Hermeticky utěsněné pouzdro je důležité pro dlouhodobou stabilitu parametrů a vlastní bezpečnost zařízení, ve kterých se baterie používají. K izolaci plusového terminálu se používá skleněné těsnění. Na záporných terminálech je použit bezpečnostní ventil.

Li-SoCl2 batérie jsme zařadili do naší skladové nabídky. Více informací Vám rádi poskytneme na adrese info@soselectronic.cz

Více informací k článku naleznete na našem webu.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: