Jste zde

Znakový displej? Ano, znakový displej.

I v dnešní době grafických displejů má jednoduchý znakový displej stále své místo. Přečtěte si důvody, proč se rozhodnout pro znakový displej.

Při pohledu na dnešní zařízení, zvláště z komerční sféry - pro domácí použití lze snadno nabýt dojmu, že znakové displeje již mají své nejlepší dny za sebou. Nabídka grafických displejů je stále větší, ať už monochromatických nebo plnobarevných (RGB) TFT, zatímco nabídka znakových displejů je víceméně ustálená resp. stagnuje. 

Grafický displej, u kterého můžete ovládat každý pixel, má své nesporné přednosti v možnosti zobrazit prakticky cokoli. Ovšem stálý zájem o znakové displeje dokazuje, že i znakové displeje mají své opodstatnění. Stále je zde mnoho důvodů pro použití znakových displejů: 

  • extrémně jednoduché ovládání. I začínající designér je zpravidla schopen rozchodit aplikaci se znakovým displejem, neboť stačí nastudovat si základní věci o inicializaci a časování displeje (v závislosti na použitém kontroléru) 
  • minimální nároky na paměť a výkon nadřazeného mikrokontroléru
  • snadná změna mezi různými verzemi znakových displejů díky standardním kontrolérům
  • poměrně jednoduchý upgrade z menšího displeje na displej s více znaky
  • téměř každý kontrolér umožňuje nadefinovat si i několik vlastních znaků

Když k tomu přičteme i možnost udělat "kvantový skok" v podobě přechodu z LCD na cenově stále dostupnější OLED znakové displeje, navíc s minimálním redesignem zařízení, získáme docela dost důvodů proč v některých aplikacích zůstat u znakových displejů. 
V naší skladové nabídce najdete širokou škálu LCD znakových modulů hlavně od společnosti Bolymin. Současně Vám můžeme na požádání dodat jakýkoliv znakový displej od společnosti Winstar

V případě zájmu o jakékoliv displeje nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: