Jste zde

„3G“ mohou být i senzory vlhkosti nebo teploty

Přesnost měření vlhkosti ±2 % v celém rozsahu, to je první z několika inovací třetí generace miniaturních kalibrovaných senzorů společnosti Sensirion.

Získejte senzor SHT31 zdarma!

Již dosavadní série SHT1x a SHT2x patří v tomto segmentu ke špičce. Nastupující řada SHT3x (SHT30, SHT31 a brzy i SHT35) oslovuje hlavně ty z vás, kteří požadují maximální přesnost i v krajních hodnotách (tj. vlhkost pod 10 % a nad 90 %) a také miniaturní rozměry včetně nebývale nízké spotřeby.
 
Pro ilustraci, základní rozdíl mezi senzorem SHT21 a novým SHT31 bude ten, že typická přesnost ±2 % zůstane zachována v celém rozsahu. Spolu s precizním měřením teploty v jednom prvku tak nadále dostáváme možnost jednoduchého výpočtu rosného bodu, což je jeden ze základních parametrů pro řízení větrání (a rekuperace) v mnoha oblastech. Pokud je důležité „pouze“ hlídat, aby např. vlhkost nepřekročila určitou úroveň, pravděpodobně využijete i výstupní pin Alert, kterým třeba spustíte přerušení v nadřazeném MCU nebo rovnou ovládáte další zařízení. Výstupem SHT3x jsou kalibrované linearizované hodnoty, které lze velmi jednoduše převést na výslednou hodnotu (% RH, °C).
 
SHT31 dostaneme ve verzích SHT31-DIS-B s digitálním výstupem přes osvědčenou sběrnici I2C (2 volitelné adresy) a také ve verzi SHT31-ARP-B s linearizovaným analogovým (proporcionálním) výstupem. SHT31-ARP-B je proto zajímavou alternativou pro přímé zpracování analogovými obvody, jelikož obsahuje dva nezávislé výstupy, jejichž výstupní napětí je 10 - 90 % Vdd, což odpovídá 0 - 100 % RH a teplotě -45 až +130 °C. Verze s digitálním výstupem dále nabídne široké možnosti nastavení frekvence měření, komunikační rychlosti a dalších parametrů.
 
Bližší informace Vám poskytnou katalogové listy SHT3x-ARP a SHT3x-DIS. Porovnání jednotlivých řad pak naleznete v letáku Sensirion_Humidity. V případě zájmu kontaktujte distributora, společnost SOS electronic, na adrese info@soselectronic.cz.
 
 

Základní přednosti a výhody:

 
  • miniaturní kalibrované senzory vlhkosti a teploty
  • nová generace s vylepšenými parametry
  • vynikající spolehlivost a dlouhodobá stabilita
  • širší rozsah nap. napětí 2,4 - 5,5 V
  • digitální (I2C) nebo linearizovaný analogový výstup
  • technologie ověřená 15letým používáním v průmyslu
  • mimořádně nízká spotřeba
  • vysoká odolnost vůči externímu rušení (EMI/EMC)
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: