Jste zde

MAX11156: 18bitová odpověď průmyslu i medicíně

Bipolární A/D převodník s postupnou aproximací, interní referencí a také jejím zesilovačem od Maximu může na desce plošného spoje ušetřit až 70 % místa.
Nejmenší 18bitové A/D převodníky typu SAR (Successive Approximation Register) s dvanácti vývody od Maximu nesou označení
 
MAX11156,
  • 18-Bit, 500ksps, ±5V SAR ADC with Internal Reference in TDFN.
 
Integrované obvody v miniaturních pouzdrech typu TDFN o rozměrech 3 mm x 3 mm nabídnou interní referenci včetně souvisejícího zesilovače, tzv. bufferu. 18bitová struktura rovněž zaujme technologií Beyond-the-Rails™ se kterou při zachování jediné kladné napájecí hladiny 5 V podpoří bipolární vstupní rozsah ±5 V (10 VP-P). Uvážíme – li ještě vzorkovací rychlost 500 ksps, dostaneme vhodný nástroj pro ATE (Automatic Test Equipment), průmyslové řídicí systémy, lékařskou elektroniku nebo též robotické aplikace, kdy vysoká přesnost spolu s malými rozměry řešení sehrají důležitou úlohu.
 
 
Díky monotónní převodní charakteristice, krátké době potřebné pro ustálení a také odpovídající míře zpoždění nachází MAX11156 své místo v rychlých a zároveň velmi přesných řídicích aplikacích – smyčkách s číslicovým řízením. Vedle již zmiňovaného 18bitového rozlišení (No Missing Codes) do hry dále vstupují DC parametry – přesnost vyjádřená typ. 0,5 LSB DNL a 2,5 LSB INL – nebo též AC vlastnosti, zohledněné typ. 94,6 dB SNR spolu s THD -105 dB.
 
 
A/D převodník se svým okolím komunikuje prostřednictvím sériového rozhraní, kompatibilního s SPI. Pro případ vícekanálových zapojení se rovněž nabízí možnosti režimu daisy-chain. Ve spojitosti s rozhraním nechybí ani možnost indikátoru Busy pro zjednodušení synchronizace systému včetně jeho časování.
 
 

 

Základní vlastnosti A/D převodníku MAX11156:
 

  • Snížená prostorová náročnost, nejmenší 18bitový A/D převodník SAR ve své třídě nabízí referenční buffer a také interní referenci; 6 ppm/°C (typ.)
  • 94,6 dB SNR, -105 dB THD (typ.), no missing codes
  • Bipolární vstupní rozsah – systém měří ve vstupním rozsahu ±5 V (10 VP-P), zatímco si žádá jednoduché napájení 5 V
  • 12vývodové pouzdro typu TDFN o rozměrech 3 mm x 3 mm lze provozovat v rámci teplotního rozsahu od -40 °C až do +85 °C

 

Dostupnost a cena:

 
Obvod lze při odběru 1 000 ks pořídit již za $16.90.
 
 

Download a odkazy:

 

 

Hodnocení článku: