Jste zde

Přesné měření teploty. S proudovou smyčkou a protokolem HART

Referenční návrh obvodů pro stanovení teploty a následné vysílání dat po proudové smyčce měří v rozsahu od -200 °C až do +850 °C a s přesností lepší než ±0,1 %.
Jednoduše a také velmi přesně měřit a následně přenášet k dalšímu zpracování zjištěné teploty v jejich průmyslovém rozsahu hodnot lze nyní díky referenčnímu návrhu Novato (MAXREFDES16#), vysílací jednotce s proudovou smyčkou 4 – 20 mA a komunikačním protokolem HART od společnosti Maxim Integrated.
 
 
Při řízení průmyslových procesů a také v automatizaci patří měření teploty k nejčastěji zkoumaným parametrům. Referenční řešení bude v tomto případě vysílat údaje ze vzdálených čidel do centrální řídicí jednotky prostřednictvím proudové smyčky a s využitím protokolu HART (Highway Addressable Remote Transducer). Transmitter přitom umožňuje realizovat nízkopříkonová měření teploty od -200 °C až do +850 °C a to s přesností lepší než ±0,1 % nebo ±1,0 °C.
 
Flexibilní přístup na svých vstupech podporuje dvou, tří nebo též čtyřdrátové připojení senzorů – RTD (Resistance Temperature Detector), zatímco bude možné pracovat s jakýmkoliv typem RTD, od PT100 až po PT1000, což z něj činí vhodné řešení pro celou řadu průmyslových aplikací. Proudová spotřeba byla vyčíslena na 3,2 mA.
 
 
Podrobnější informace naleznete na stránkách Maxim Integrated – Novato (MAXREFDES16#): 4-20mA Loop-Powered Temperature Sensor with HART.
 
Hodnocení článku: