Jste zde

Připojte si signál nezkresleně. Pomocí relé Fujitsu

Nízké ztráty, precizní konstrukce, malá spotřeba a navíc i velmi příznivá cena - to je pouze několik z mnoha důvodů, hovořících ve prospěch signálových relé Fujitsu.
Navzdory velkému pokroku v oblasti polovodičů je stále mnoho důvodů pro použití elektromechanických relé. Prakticky absolutní (galvanické) oddělení řídicího signálu od spínaného signálu, odolnost vůči přepětím, minimální přeslechy mezi spínanými signály a minimální, resp. žádné zkreslení jsou hlavní argumenty pro klasická relé.
 

Označení „klasické“ není ve skutečnosti ani na místě, neboť i vývoj relé pokračuje a přináší ovoce v podobě malých rozměrů, vysoké životnosti, nízké spotřeby, vysoké izolační schopnosti atd., takže moderní typy někdy dost výrazně překonávají své předchůdce.
 
Za zmínku rozhodně stojí např. série FTR-B3 a FTR-B4. Obě jsou ultra miniaturní s nízkou spotřebou a s vysoce spolehlivými, zdvojenými pozlacenými kontakty. Velkou výhodou je, že v obou sériích najdeme i bistabilní (latching) typy s „nulovou“ spotřebou, které vyžadují jen krátký impuls při přepnutí. Vzhledem k miniaturním rozměrům a příznivé ceně je lze s výhodou použít nejen pro přenos signálů, ale např. i k řízení / spínání různých procesů apod.
 
Detailní informace Vám poskytnou katalogové listy FTR-B3 a FTR-B4. Distributor, společnost SOS electronic, zároveň výrazně navýšil skladové zásoby mnoha typů relé Fujitsu, což se pochopitelně promítlo i do lepších cen. V případě zájmu o jakékoliv relé Fujitsu pište na info@soselectronic.cz.
 
 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • spolehlivá signálová relé se zdvojenými kontakty
  • kontakty na bázi stříbra, pozlacené
  • dokáží spínat i velmi malé signály
  • miniaturní rozměry
  • dostupné též bistabilní verze
  • nízká spotřeba cívky 140 mW (standard) / 100 mW (bistabilní)
  • příznivá cena
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: