Jste zde

Vlhkost a teplota ze špendlíkové hlavičky. To je SHTC1

Miniaturní kalibrovaný senzor vlhkosti a teploty Sensirion SHTC1 využijete i v těch nejmenších aplikacích.

Senzor SHTC1 zdarma!

Skutečně miniaturní rozměry a také nízká cena jsou hlavními benefity nových kalibrovaných senzorů SHTC1 z produkce společnosti Sensirion. Pokud jste již zkoušeli známé senzory série SHT2x, pravděpodobně jste byli překvapeni jejich malými rozměry (3,2 x 3,2 x 2 mm). Nový senzor SHTC1 však své rozměry posouvá ještě dále nebo, lépe řečeno, níže. Výsledkem je pouzdro typu DFN o rozměrech pouhých 2 x 2 x 0,75 mm, což v praxi představuje prvek, kterého si možná při letmém pohledu na osazenou DPS ani nevšimnete. Díky tomu je SHTC1 určen primárně do mobilních aplikací a všude tam, kde jsou ušetřený prostor a minimální spotřeba velkým přínosem.
 
Vzhledem k nízké ceně je garantovaná přesnost čipu SHTC1 velmi dobrá, zhruba na úrovni senzoru SHT20. Typická přesnost ±3 % v rozsahu relativní vlhkosti 20-80 % a ±0,3 °C bude pro většinu aplikací zřejmě stačit. Napájecí napětí 1,8 V a velmi malá spotřeba pod 1 μA / měření jsou zase ideálními předpoklady pro bateriově napájená zařízení. SHTC1 zároveň podporuje I2C „fast mode“ (0-400 kHz). Tak malé pouzdro je již prakticky nemožné pájet ručně, pomocí pájecí pasty a horkovzdušné páječky to však zvládneme docela snadno.
 
 
I SHTC1 je vyráběn ověřenou technologií CMOSens, která již 10 let dokazuje svoji spolehlivost a dlouhodobou stabilitu v průmyslových podmínkách. SHTC1 není jen „senzor“, ale spíše hotové kalibrované řešení obsahující 2x senzor, nízkošumový zesilovač, A/D převodník, jednotku pro zpracování dat s ROM s kalibračními údaji a komunikační rozhraní. Bližší informace naleznete v katalogovém listu Sensirion SHTC1 a letáku Sensirion Humidity.
 
 

Vzorky pro vás

 
Pokud máte zájem vyzkoušet tento perspektivní senzor, zúčastněte se v boxu vlevo nahoře soutěže s distributorem, společností SOS electronic, případně pište na známou adresu info@soselectronic.cz.
 
SHTC1 je zatím pouze jako zboží na objednávku, ale na požádání lze v krátkém čase dodat prakticky jakékoli množství. Brzy však bude zařazen i do standardního skladového sortimentu.
 

 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • skutečně miniaturní kalibrovaný senzor teploty a vlhkosti
  • vynikající poměr cena / dosahované vlastnosti
  • mimořádně kompaktní provedení o rozměrech 2 x 2 x 0,75 mm, pouzdro typu DFN
  • typická přesnost ±3 % RV a ±0,3 °C
  • digitální výstup s rozhraním I2C (0-400 kHz)
  • vynikající spolehlivost a dlouhodobá stabilita
  • technologie ověřená 10letým využíváním v průmyslu
  • velmi malá spotřeba pod 1 μA / měření
  • vysoká odolnost vůči externímu rušení (EMI/EMC)
 

 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: