Jste zde

Zvládnete montáž OLED displeje na DPS za 2 sekundy?

S malým grafickým displejem EA OLEDS102, který se upevňuje zapájením pinů do DPS nebo pouze zasunutím do patice je montáž nejen rychlá a spolehlivá, ale navíc i levná.

  Také Vás odrazuje poměrně pracná montáž většiny běžných modulů displejů pomocí šroubů nebo pásků či lepidla? Řešením je již mnoho let série EA DOG. Navíc představila společnost Electronic Assembly i 2 typy se stejnými - mechanickými výhodami, ale v technologii OLED.

Grafický modul OLEDL128-6GGA už znáte z našeho předešlého článku, nově k němu přibyl i nový sourozenec. Je jím OLEDS102-6LGA, který jelikož je mladší, je pochopitelně i výrazně menší :)

Má tloušťku pouze 2,4mm. Rozlišení 102x64pix umožňuje zobrazení 8 řádků a 17 znaků nebo 4 řádků s 12 znaky ve velkém formátu. Řízení zabezpečuje kontrolér SSD1306B, umožňuje ovládání displeje buď přes rozhraní SPI, nebo I²C. Obsah se zobrazuje žlutou barvou, a jak to známe z OLED displejů, černé pozadí je skutečně "černé".

OLEDS102-6LGA si zachovává mechanickou kompatibilitu se sérií EA DOGS. Využití pinů je však pochopitelně mírně odlišné.

Široký rozsah provozních teplot (-40°C až +80°C) umožňuje provoz v exteriéru i v nepříznivém prostředí. S životností 50 000 provozních hodin (100 000 hodin maximálně) je displej vhodný i pro aplikace vyžadující mimořádně dlouhé provozní časy.

Alternativa v podobě OLED displeje přináší i další benefity známé z OLED technologie, zejména:

- skvělý kontrast cca 2000:1 
- extrémní pozorovací úhly v podstatě na hraně fyzikálních zákonů 
- bezproblémový provoz a super rychlá odezva (v mikrosekundách) i v mrazech

I když OLED displeje principiálně nepatří mezi displeje s extrémně malou spotřebou, přece jen nabízejí vůči standardním LCD modulům s podsvícením velkou výhodu i co do spotřeby, protože energii spotřebovávají pouze pixely, které svítí. V případě "standby" režimu, kdy na displeji zobrazíte jen pár znaků/ikon, je i celková spotřeba displeje poměrně velmi nízká.

Zobrazení nového OLED displeje je možné vyzkoušet pomocí vývojové desky

 EA USB9781-USB a programu EA startoled.exe. 
Samotný EA OLEDS102-6LGA najdete běžně v naší skladové nabídce produktů.

Pokud se zajímáte o další produkty značky Electronic Assembly, nebo potřebujete více informací, kontaktujte nás prosím na adrese info@soselectronic.cz

 Vlastnosti/Výhody:

  • tloušťka jen 2,4mm
  • upevnění jen zapájením pinů nebo zasunutím do patice
  • nejsou potřebné šroubky, lepidlo apod.
  • doba odezvy jen 10 us
  • široký rozsah pracovních teplot -40°C …+80°C
  • životnost min. 50 000 hod.
  • SPI + I2C rozhraní

Download a odkazy:

Hodnocení článku: