Jste zde

10 nových kombinací Renesasu prozrazuje, co je potřeba pro ekosystém EV

Infrastruktura pro nabíjení na cestách i v garáži, správa sdílených vozidel i další aplikace vyžadují správné obvody a znalosti z oblasti nabíjení a zároveň z dalších oborů, jako asset management nebo POS terminálů. 10 nových Winning Combos Renesasu ukazuje, jak na to.

Renesas představil 10 nových vítězných kombinací, které kombinují produkty z celého portfolia společnosti Renesas. Společné je jim to, že kombinují obvody pro sektor automotive s obvody a sestavami z dalších oborů. Nová řešení se zaměřují na různé aplikace pro nabíjení elektrických vozidel (EV), řízení sdružených přístrojů a funkce nízkonapěťových střídačů pro trakční motory. Winning combinations, na které jsou vývojáři u Renesasu už pár let zvyklí, jsou inženýrsky prověřené návrhy, které zákazníkům umožňují využít celou platformu pro svůj vývoj, urychlují vývojové cykly produktů a snižují celkové riziko při uvádění návrhů na trh. Renesas nyní nabízí již více než 300 vítězných kombinací pro širokou škálu zákazníků a trhů. 
Nové kombinace přicházejí nedlouho potom, co  Renesas  sloučil obchodní jednotky Automotive Solution Business Unit (ABU) a IoT & Infrastructure Business Unit (IIBU) s cílem urychlit spolupráci mezi nimi. Nové Winning Combos jsou první, která kombinují produkty určené pro automobilové aplikace s nabídkami mimo automobilový průmysl.

Mezi 10 nových kombinací patří:

  • OCPP Interface Card (OIC) pro inteligentní nabíječky EV
    Open Charge Point Protocol (OCPP) se používá ke komunikaci mezi síťovou nabíjecí stanicí a síťovým systémem správy nabíjení. Dnes se nabíjecí stanice mohou připojit k OCPP, ale s tímto novým řešením se mohou samostatné nabíječky EV také připojit k serveru OCPP a autorizovat EV, vzdáleně spravovat konfigurace nabíječek, dostávat upozornění v reálném čase a další. To dává uživatelům a výrobcům flexibilitu při používání jakékoli nabíječky s jakýmkoli systémem EV s podporou více technik nabíjení. Tato vítězná kombinace obsahuje nízkonapěťové Bluetooth, Wi-Fi a MCU Renesas.®
  •  3 kilowattová off-board nabíječka EV
    Vysoce výkonné off-board nabíječky jsou funkční bloky pro podporu řešení akumulátorů. Tato kombinace nabíječek pracuje na univerzálním vstupním rozsahu a používá špičkový MCU pro řízení korekce účiníku (PFC) a řízení spínání nulového napětí (ZVS). Tato vítězná kombinace zahrnuje produkty Renesas MCU, analogové, napájecí a PWM kontroléru.
  • Připojený Android Cluster
    Tento design propojeného kokpitu poskytuje vývojářům všechny potřebné moduly a periferie pro kompletní vývoj aplikací v kokpitu. Tato vlastní deska je dodávána s několika možnostmi bezdrátového připojení, jako jsou Wi-Fi, LTE, GPS atd. Informace přicházející z vnějšku vozidla mohou být přenášeny prostřednictvím duálního komunikačního kanálu CAN/FD. Podporuje tři připojení displeje a různé možnosti zavádění. Podporuje informační a zábavní systémy Android i clusterové aplikace prostřednictvím FreeRTOS. Vítězná kombinace zahrnuje Renesas R-Car Automotive System-on-chip (SoC), zařízení pro správu napájení, časovací produkty, Wi-Fi, moduly a produkty Bluetooth.

I další aplikace jsou zajímavé, můžete se na ně podívat na webu Renesasu: 

www.renesas.com/us/en/winning-combinations

Hodnocení článku: