Jste zde

RA8T1 - výkonný MCU pro řízení motorů

Mikrokontroléry RA8T1, založené na procesoru Arm Cortex-M85nabízí nízkou spotřebou energie a specializované analogové funkce pro aplikace v průmyslu, budovách a domácí automatizaci.

Doplňování portfolia mikrokontrolérů u Renesasu tentokrát přidalo kombinaci velkého výkonu a specializace analogových periferií. Řada mikrokontrolérů RA8T1, založených na procesoru Arm Cortex-M85 je určena pro aplikace řízení motorů, napájecích zdrojů a dalších produktů běžně používaných v průmyslové automatizaci a automatizaci budov, stejně jako v chytrých domácnostech a real-time aplikacích.

Skupina RA8T1 je třetí v řadě RA8, přičemž všechny poskytují průlomový výkon 6,39 CoreMark/MHz. Všechny mikrokontroléry RA8 využívají vysoký výkon procesoru Arm Cortex-M85 a technologii Helium společnosti Arm, která poskytuje až 4x vyšší výkon pro implementace digitálního signálového procesoru (DSP) a strojového učení (ML) oproti jádru Cortex-M7. Tento přidaný výkon v zařízeních RA8T1 lze využít pro funkce umělé inteligence, které dokážou předvídat požadavky na údržbu motorů a snížit tak nákladné prostoje.

Nové MCU RA8T1 jsou vybaveny pokročilými funkcemi časování PWM, jako je 3-fázový komplementární výstup, 0% a 100% výstupní kapacita, registr shody s dvojitou vyrovnávací pamětí a režimy pětifázového počítání. Analogové schopnosti nových MCU zahrnují 12bitové ADC, 12bitové DAC a vysokorychlostní komparátory používané při měření napětí a proudu a nadproudové ochraně. Mikrokontroléry RA8T1 také nabízejí několik komunikačních funkcí, včetně SCI, SPI, I2C/I3C, CAN/CAN-FD, Ethernet a USB-FS. Nová skupina také poskytuje možnost vypnutí výstupu portu, když je detekována anomálie, což je důležitý bezpečnostní prvek při řízení motoru. Tyto schopnosti v kombinaci s pokročilými časovači a odbornými znalostmi společnosti Renesas v oblasti řízení spotřeby umožňují zákazníkům vytvářet komplexní řešení řízení motorů s nízkou spotřebou.

Všechna zařízení RA8 také nabízejí pokročilé zabezpečení, včetně technologie Arm TrustZone, Renesas Security IP (RSIP-E51A), Secure Boot s prvním stupněm bootloaderu v neměnném úložišti a bezpečnostního rozšíření PACBTI (Pointer Authentication and Branch Target Identification).

Klíčové vlastnosti mikrokontrolérů RA8T1 Group

  • Jádro: 480 MHz Arm Cortex-M85 s heliem a TrustZone 
  • Paměť: Integrovaná 2MB/1MB dvoubanková flash paměť a 1MB SRAM (včetně 128 kB TCM, 512 kB ECC chráněných) 
  • Analogové periferie: Pokročilé 18kanálové PWM časovače, 12bitový ADC, 12bitový DAC, vysokorychlostní komparátory 
  • Komunikační periferie: Ethernet MAC, USB-FS, CAN-FD, I2C/I3C, SPI, SD a rozhraní paměťových karet MMC 
  • Pokročilé zabezpečení: Špičkové kryptografické algoritmy, TrustZone, Secure Boot, neměnné úložiště, odolnost proti neoprávněné manipulaci s ochranou proti útokům DPA/SPA, bezpečné ladění, bezpečné tovární programování a podpora správy životního cyklu 
  • Pouzdra: 100-, 144- a 176-pin LQFPs, 224-pin BGA

Nové mikrokontroléry RA8T1 Group jsou podporovány flexibilním softwarovým balíčkem (FSP) společnosti Renesas. FSP umožňuje rychlejší vývoj aplikací tím, že poskytuje veškerý potřebný infrastrukturní software, včetně několika RTOS, BSP, ovladačů periferií, middlewaru, konektivity, sítí a bezpečnostních balíčků, stejně jako referenční software pro vytváření komplexních řešení AI, řízení motorů a cloudu. Umožňuje zákazníkům integrovat vlastní starší kód a výběr RTOS s FSP, čímž poskytuje plnou flexibilitu při vývoji aplikací. Použití FSP usnadní migraci stávajících návrhů na nová zařízení řady RA8.

Společnost Renesas zkombinovala nové mikrokontroléry RA8T1 Group s mnoha kompatibilními zařízeními ze svého portfolia a nabídla širokou škálu winning combinations, včetně 20KW 3-fázového PFC měniče. Kombinace jsou technicky prověřené systémové architektury ze vzájemně kompatibilních zařízení, které hladce spolupracují a přinášejí optimalizovaný návrh s nízkým rizikem pro rychlejší uvedení na trh.

https://www.renesas.com/us/en/products/microcontrollers-microprocessors/ra-cortex-m-mcus/ra8t1-480-mhz-arm-cortex-m85-based-motor-control-microcontroller-helium-and-trustzone

Hodnocení článku: