Jste zde

ADATA: Lídr na trhu SSD a RAM

SOS electronic, jako autorizovaný distributor druhého největšího výrobce paměťových modulů DRAM a značkových disků SSD, rozšířil sortiment produktů pro embedded systémy o průmyslové disky SSD a paměti RAM od ADATA. Díky tomu budete mít přístup ke kvalitním výrobkům od lídra na trhu.

DATA – 2. největší výrobce modulů DRAM a značkových disků SSD na celém světě

Společnost ADATA Technology Co., Ltd., byla založena v roce 2001, ústředí má ve městě Tchaj-pej na Tchaj-wanu. ADATA patří mezi globální lídry v této oblasti a byla vyhodnocena jako druhý celosvětový výrobce DRAM modulů (TrendForce, 2021) a druhý celosvětový výrobce značkových SSD disků (DRAMeXchange, 2020).

SSD disky ADATA

Firma ADATA nabízí širokou škálu SSD disků založených na SLC, MLC a TLC NAND flash pamětech a ve všech běžných formátech. 
„Do naší nabídky jsme zařadili 2,5”, mSATA full-size, M.2 2242 a M.2 2280 SSD disky založené na 112 vrstvých WD/Kioxia TLC BiCS5 NAND flash čipech, které se staly de facto novým průmyslovým standardem,“ říká Miroslav Piskor, produktový specialista SOS electronic.

Source: ADATA

V závislosti na sérii v SOS electronic umí zajistit SSD disky:

 • s PLP (power loss protection). Tyto SSD disky obsahují tantalové polymerové kondenzátory, které v případě výpadku proudu slouží jako záložní zdroj v průběhu času potřebného k zápisu dat z vyrovnávací paměti DRAM do flash pamětí.
 • s A+ SLC, tj. s upraveným firmwarem, který do TLC NAND flash zapisuje pouze jeden bit namísto tří, čímž se počet cyklů programování/vymazání zvyšuje ze 3000 na 30 000.
 • s A+ OPAL. Tyto SSD disky jsou plně kompatibilní se specifikací TCG OPAL 2.0. Poskytují HW šifrování pomocí 256bitového klíče AES a umožňují okamžitě znepřístupnit data zničením AES klíče.

Společnost ADATA poskytuje také monitorovací nástroj A+ SSDTOOL, který zobrazuje informace o disku, odhadovanou životnost, atributy SMART a systémové informace. Umožňuje spustit bezpečnostní vymazání a nastavit minimální a maximální teplotu, zbývající kapacitu disku a životnost, při které se e-mail odesílá na předdefinovanou adresu.

SSD disky s nebo bez DRAM cache

Vyrovnávací paměť DRAM všeobecně zlepšuje výkon náhodného čtení a zápisu. Na základě údajů v tabulce níže poskytují SSD s vyrovnávací pamětí DRAM:

 • průměrné zlepšení 4K IOPS při čtení: 69 %, směrodatná odchylka: 43 %,
 • průměrné zlepšení 4K IOPS při zápisu: 12 %, směrodatná odchylka: 12 %.

SATA vs PCIe 3.0 [x4]

SSD disky s PCIe 3.0 [x4] nabízejí vynikající výkon při sekvenčním čtení/zápisu a rovněž výrazné zlepšení výkonu při náhodném čtení/zápisu (IOPS). Na základě údajů v tabulce níže M.2 SSD s rozhraním PCIe 3.0 [x4] v porovnání s M.2 SATA SSD bez vyrovnávací pamětí DRAM poskytují:

 • průměrné zlepšení 4K IOPS při čtení: 130 %, směrodatná odchylka: 60 %,
 • průměrné zlepšení 4K IOPS při zápisu: 30 %, směrodatná odchylka: 25 %. 

DRAM moduly ADATA

V sortimentu produktů společnosti ADATA jsou k dispozici DRAM (z angl. dynamic random access memory) paměťové moduly DDR3L, DDR4 a moduly DDR5 pro embedded systémy a servery.

DRAM moduly ADATA:

 • s 30 μm pozlacenými kontakty,
 • chráněné proti prachu a vlhkosti ochranným lakem (conformal coating),
 • vybavené komponenty odolnými proti korozi způsobené výpary ze sloučenin síry.

 Ze široké nabídky DRAM modulů ADATA se v SOS electronic zaměřili na SODIMM DDR3L 1600, DDR4 3200 a DDR5 4800 DRAM moduly pro embedded systémy. Tyto moduly využívají paměťové čipy Samsung, což lze snadno dekódovat z typu moduluׅ.

Jako příklad uvedeme paměťový modul s označením AD4I320038G22-BSSC:

 • AD: ADATA
 • 4: DDR4
 •  I: SODIMM široký rozsah teplot –40 až +85 ˚C
 • 3200: 3200MT/s
 • 8G: 8GB
 • 22: CL = 22
 • B: bulk package
 • SS: Samsung
 • C: verze C

Source: ADATA

Paměťové karty ADATA

Společnost ADATA Technology Co., Ltd., má ve svém sortimentu také paměťové karty ve formátu mikroSD, SD, CFast a Compact Flash.

„Do nabídky SOS electronic jsme zařadili mikroSD a SD karty na bázi SLC, MLC a TLC NAND flash čipů, které podporují funkci SMART. Vybrané typy jsou na požádání dostupné s firmwarem A+ SLC,“ pokračuje Miroslav Piskor.

Source: ADATA

Do sortimentu si v SOS electronic vybrali nejperspektivnější produkty značky ADATA, ale jejich nabídka je jen malou podmnožinou všech průmyslových produktů ADATA. Pokud potřebujete jakýkoli jiný produkt této značky, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám poskytneme cenovou nabídku a technickou podporu.

Máte zájem o více informací k produktům ADATA nebo o technické poradenství při výběru produktu? Případně máte jinou otázku či požadavek? Prosím, vyplňte následující formulář, rádi vám pomůžeme.

Nechcete přijít o žádné technické novinky? Sledujte SOS electronic na sociálních sítích Facebook, LinkedIn, YouTube, Twitter, Instagram.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.