Jste zde

Apacer mikroSD pro teploty -40 až 85 ˚C

Technologie se vyvíjí neskutečně rychle, komponenty s ní musejí držet krok. BiCS 3D NAND FLASH paměť se 64 vrstvami by už slavila sedm let, kdyby ji vzápětí nenahradila novější. Teď Apacer uvedl na trh sérii CH120-MSD založenou na 112vrstvých BiCS5 NAND flash pamětech Kioxia.

Nejnovější informace o mikroSD paměťových kartách značky Apacer určených do průmyslu a založených na BiCS 3D NAND FLASH technologii, jakož i krátký přehled jejího dynamického vývoje v čase připravil M. Piskor, produktový specialista SOS electronic.

Série CH120-MSD

Společnost Apacer uvedla v březnu 2022 na trh první produkt založený na BiCS5 pamětech dostupný pro teplotní rozsah -40... 85 ˚C.
V porovnání se sérií CH110-MSD nabízí CH120-MSD stejné funkce – SDHC (SDXC), C10, UHS-I U3, V30, SPI Mode a SMART téměř za stejnou cenu. Třebaže to není uvedeno v datasheetu, splňuje požadavky výkonnostní třídy A1 (500 IOPS zápis, 1500 IOPS čtení a trvalý zápis 10 MB/s.).

Tabulka níže sumarizuje výkon a další parametry (PDF).

Stručná historie BiCS 3D NAND FLASH

Zkratka BiCS znamená „bit column stacked“ a označuje technologii 3D NAND. První generace BiCS nebyla nikdy vyráběna sériově. Čipy druhé generace měly 48 vrstev a používaly se v paměťových kartách a smartphonech, ale jejich zastoupení na trhu SSD bylo zanedbatelné.

Které 3D NAND Flash paměti vedou ve statistikách?

Podle statistik DRAMeXchange bylo v prvním čtvrtletí 2022 vyrobeno 85 % 3D NAND flash pamětí s více než 92 vrstvami, jen 12 % se 64/72 vrstvami a proces přechodu na 112 a víc vrstev má pokračovat.

Pokud potřebujete další informace o produktech Apacer, kontaktujte obchodního zástupce SOS electronic ve vašem regionu nebo nám napište na adresu apacer@soselectronic.com, rádi vám pomůžou.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.