ShieldBuddy TC375 pracuje na frekvenci 300 MHz. Díky tomu poskytuje ještě větší výpočetní výkon než jeho předchůdce TC275. Tento, teď už starší model, byl použit pro řešení Rubikovy krychle, kde dosáhl rekordního času 637 ms. Programy napsané pro ShieldBuddy TC275 budou běžet na ShieldBuddy TC375 pouze pomocí doplňku Arduino IDE Aurix. Součástí ShieldBuddy TC375 je bezpečnostní čip TLF35584QVVS2.
K dispozici je kompletní sada vývojových nástrojů, díky nimž je tato souprava ideální pro začátek špičkové průmyslové nebo automobilové aplikace v reálném čase.
Hlavní sada nástrojů ShieldBuddy se nazývá „FreeEntryToolchain“, která je založena na Eclipse od Hightec / PLS / Infineon. Jedná se o úplné vývojové prostředí C / C ++ s debuggerem. K dispozici je také známé Arduino IDE pro ShieldBuddy. Obě IDE podporují knohovny Infineon iLLD a umožňují programování pomocí speciálního jazyku Arduino C ++, který využívá známé funkce Arduino IO, např. digitalWrite (), analogRead () či Serial.print () a další. Tyto funkce jsou implementovány pro všechna tři jádra TC375 a lze je používat bez omezení.
Vzhledem k vysokému výkonu TC375 se předpokládá, že většina uživatelů bude psát své programy v jazyce C v Eclipse pomocí API iLLD přímo nebo s podkladovými SFR (Special Function Register).
Některé z funkcí ShieldBuddy TC375:
- Výkonný procesor AURIX TC375
- Používá Arduino Due / Mega2560 formu a IO konektor
- Integrovaný bezpečnostní čip TLF35584
- Dodává se se základními ovladači pro DS-ADC, SAR, GTM, GPT, CCU6, ASC, LIN, SPI, QSPI, Ethernet
- Přímé rozhraní pro ladění skrz USB
- Vývojové nástroje založené na HighTec Free AURIX Toolchain a Arduino Processing IDE
- Napájecí napětí z USB nebo 9-12V
Více informací na https://www.hitex.com/microcontroller-support/aurix/shieldbuddy-tc375/