Jste zde

Bar TFT - i průmyslový displej umí být širokoúhlý

Nová rodina TFT displejů Winstar s označením „Bar“ mají typický podlouhlý tvar, jak ho známe například ze znakových displejů.

Nové "Bar" TFT mají ambici nahradit znakové, ale zejména grafické displeje, tak typické pro mnohé průmyslové aplikace. Technologicky jsou to stále "běžné" TFT displeje v tom dobrém slova smyslu, jediný, ale podstatný rozdíl je v jejich tvaru, neboť poměr stran není 3: 2 a pod., ale cca 2,5: 1 až 4: 1.

Jak víme, přehledný barevný grafický displej není jen módní záležitostí, ale reálným zobrazením (a grafickým odlišením) požadovaného obsahu podstatně výrazněji, než u monochromatického displeje. Podle potřeby je k dispozici barevné rozlišení různých chybových hlášení apod.

Rozdíl mezi použitím klasického grafického displeje 240x64 px a Bar TFT displeje WF52ATLB ilustruje následující obrázek:

Momentálně jsou dostupné tři velikosti:

 

WF52A je současně dostupný i ve verzi modulu "COB" pro co nejsnadnější migraci z grafického displeje na TFT.
Jak je vidět, 4.6 "displej má největší rozlišení a tedy i nejvyšší hustotu pixelů (DPI) z této série, proto je vhodný i pro aplikace s vysokými požadavky na kvalitu (jemnost) zobrazeného obsahu (obrázky apod.). Všechny tři modely mají 24 bit RGB rozhraní (40 pin FFC konektor).

Relativně vyšší svítivost 350-500 Cd/m2 přispívá k bezproblémovému použití. Největší 5.2" model je dostupný bez dotykového panelu i s rezistivním nebo kapacitním panelem.

V případě zájmu o jakýkoliv displej společnosti Winstar nás neváhejte kontaktovat na adrese info@soselectronic.cz.

Vlastnosti/ Výhody:

  • širokoúhlé „BAR“ TFT displeje
  • plnobarevná náhrada za monochromatické grafické displeje
  • rozsah pracovních teplot -20 ... +70´C
  • dostupné ve velikostech – 3.9“/ 4.6“/ 5.2“

Download a odkazy:

Hodnocení článku: