Jste zde

Congatec přidává do svého portfolia SMARC procesory TI

První computer on Module (COM) v průmyslovém provedení Conga-STDA4 je osazen procesorem TI TDA4VM, určeným pro edge AI.

Nejnovější kroky německého Congatecu dokumentují to, co se děje na trhu procesorů. Ještě před pár měsíci byl Arm popisován jako ten, kdo vyklidil pole na trhu výkonných procesorů. Dnes Arm dominuje na rostoucím trhu umělé inteligence a strojového vidění. Zároveň s tím edge computing převálcoval dvojici Big Data + Cloud. Na vlně tohoto úspěchu se vezou všichni, kdo zůstali Armu věrní, tedy mimo jiné Texas Instruments, který dokáže integrovat a prodávat i výkonnější a dražší modely procesorů pro složitější úlohy.

TI využívá architekturu system-on-chip a do svého procesoru TDA4VM integruje funkce pro akceleraci úloh strojového vidění a zpracování AI, řízení v reálném čase a funkční bezpečnosti. TDA4VM s duálním Cortex-A72 míří na cílový trh průmyslových mobilních strojů s analytikou blízko provozních zařízení, jako jsou automaticky naváděná vozidla, autonomní mobilní roboty nebo stavební a zemědělské stroje. Další oblasti použití jsou zařízení určená pro průmysl nebo medicínu, která jsou zaměřená na zpracování obrazu, které vyžaduje výkonné a zároveň energeticky účinné procesory pro zpracování úloh umělé inteligence (AI) na úrovni edge.
Integrace výkonného procesoru TI TDA4VM do standardizovaného počítačového modulu zjednodušuje proces návrhu počítačových jednotek s těmito procesory a umožňuje konstruktérům vestavných zařízení pro různá průmyslová odvětví soustředit se na jejich základní kompetence. To je výhodné, protože firmy tím ve srovnání s plně na míru přizpůsobenými návrhy šetří náklady na konstrukční přípravu a zkracují dobu uvedení na trh, zejména pokud zařízení vyrábějí v menších sériích.

Průmysloví výrobci OEM, zejména ti, kteří nemají vlastní zdroje na vývoj počítačové techniky plně na zakázku, mohou spolupracovat s výrobci SMARC COM, kteří jim pomáhají zefektivnit vývojové práce a zároveň umožňují dosáhnout vysoké bezpečnosti designu a snížit náklady na NRE.

Congatec představil toto nové strategické portfolio poprvé na embedded world 2023  a zaměřil se právě na modul SMARC s procesorem TI TDA4VM. První vzorky budou k dispozici v polovině roku 2023. Sériová výroba je naplánována na rok 2024. www.congatec.com/en/products/smarc/conga-STDA4/ 

Hodnocení článku: