Jste zde

Deska Feather nRF52840 s podporou CircuitPython

Adafruit Nordic nabízí inovativní open-source sady, software a příslušenství pro Arduino a Raspberry Pi. Nejnovější z nich je deska Feather nRF52840 Express. Na první pohled se jedná o jednoduché příslušenství, ale skrývá mnoho možností.

V první řadě je to modul Bluefruit LE, který má uvnitř nRF52840 multiprotocol SoC. Modul Bluefruit LE je předem certifikovaný modul se všemi rozhraními a GPIO, které jsou vyvedeny na okraji desky. To znamená, že ho můžete jednoduše implementovat do vašeho nového designu. Díky software, které je k dispozici můžete ihned začít vytvářet své aplikace.

 

Podpora CircuitPython

Jedná se o výkonný programovací jazyk na vysoké úrovni, který je populární v řadě průmyslových odvětví. Podobné techniky se používají také v jazyce Java a Javascript. Python byl původně vyvinut pro provoz na počítačích. K vytvoření verze, která by mohla snadno zapadnout do mikroprocesorů s omezenou pamětí bylo zapotřebí určité úpravy. CircuitPython je open source verze Pythonu pro mikrokontroléry a embedded zařízení. Je odvozen od MicroPythonu a je to vlastně jen přidání podpůrných funkcí do běžného Pythonu, aby mohl komunikovat se světem - tedy elektronikou, motory, senzory, malými mikrokontroléry atd. Je zcela kompatibilní s běžným používáním jazyka Python. Více se o CircuitPython dozvíte zde: https://learn.adafruit.com/welcome-to-circuitpython/what-is-circuitpython

Podpora Arduino IDE

Tato deska se může použít s populárními Arduino deskami. To umožní využít rozsáhlý počet knihoven, které jsou k dispozici v komunitě Arduino. Můžete začít s editorem Mu. Na rozdíl od CircuitPython je Arduino / C ++ kompilovaným jazykem.  C ++ má svůj původ v jazyce C, a přestože je velmi mocný, není tak snadno použitelný a čitelný jako CircuitPython. Je však dobré mít na výběr a Feather nRF52840 Express vám nabízí možnost obojího.

Použití standardního Nordic softwaru

Kromě rychlého vývoje a snadného použití díky Arduinu nebo CircuitPython, Feather nRF52840 Express lze použít jako normální vývojovou desku společně s rozsáhlým Nordic softwarem, podporujícím technologii Bluetooth LE, Bluetooth Mesh, Thread nebo Zigbee.

Doprovodné aplikace pro iOS a Android

Adafruit nabízí širokou škálu vývojových nástrojů a software pro podporu desky Feather nRF52840 Express. Jejich aplikace Bluefruit LE Connect pro iOS a Android nabízejí přímé ovládání pomocí digitálních a analogových rozhraní a pinů na samotném zařízení. Grafy můžete vykreslit na základě informací o parametrech ze senzorů, předávat data GPS z telefonu do zařízení a získat plnou viditelnost všech používaných profilů, služeb a vlastností Bluetooth LE.

 

Rozsáhlý ekosystém Adafruit Feather

Existuje spousta věcí, které si můžete zakoupit přímo v obchodě Adafruit, abyste si mohli vyzkoušet Feather nRF52840 Express. Mezi doplňky patří ethernetová konektivita, e-inkoustové displeje, výkonová spínací relé a ovladače krokového motoru. Vše naleznete na https://www.adafruit.com/categories/814

Feather nRF52840 Express je předinstalován s bootloaderem UF2 a podporuje drag-and-drop programování přímo z IDE Arduino nebo CircuitPython. Existuje spousta skvělých příkladů, které můžete udělat s dostupnými aplikacemi v telefonu a většina připojení je realizováno prostřednictvím jednoduchého API rozhraní, které se podobá UART komunikaci. Pro ty, kteří chtějí programovat hlouběji, je k dispozici 10kolíkový SWD konektor pro připojení běžných ladicích nástrojů. Feather nRF52840 měří pouze 51 mm x 23 mm x 7,2 mm a váží 0,6 gramu. Může být napájen přímo z LiOn baterie. Feather nRF52840 Express si můžete koupit přimo v Adafruit obchodě https://www.adafruit.com/product/RF52840

 

 

Hodnocení článku: