Jste zde

Wi-Fi, LTE nebo jen BT Mesh? Moduly Particle umí cokoli

Particle nabízí moduly a vývojové sady pro mobilní síť LTE - Boron, síť Wi-Fi - Argon a Bluetooth mesh Xenon.Stavebnice je určena pro rychlé sestavení mesh sítě s konektivitou do cloudu, k dispozici je  také vlastní infrastruktura Particle Device Cloud.

Vývojove sady Particle jsou určeny pro návrh sítě topologie mesh s připojením ke cloudu přes síť Wi-Fi nebo mobilní 2G/3G nebo LTE. Platformy Particle IoT nabízí vše potřebné k vytvoření produktu s bezpečným propojením mezi zařízením a cloudem a k bezproblémovému přechodu od prototypu ke globálnímu vývoji s hostovanou infrastrukturou Device Cloud.

Moduly jsou postaveny na hardwaru, který je jako vystřižený z učebnice.  Všechny využívají SoC nRF52840 od Nordic Semi s ARM Cortex M4F (představeny v článku zde), okolo najdeme bezdrátové moduly Espressif proWi-Fi (článek zde) nebo u.blox SARA (článek zde) pro mobilní sítě. Z hlediska tvorby aplikací se tak všechny moduly chovají stejně, základní vrstvy software včetně mesh sítě a konektivity do cloudové aplikace jsou k dispozici.

Zajímavostí je, že moduly jsou rozměrově a pinově kompatibilní s deskami Adafruit. Spolu s Cloudem se tak stávají součástí globální stavebnice okolo Raspberry Pi. Firmy, pro které z hlediska ekonomiky není zajímavý vývoj hardware, ale chtějí se věnovat přímo IoT aplikacím se tak nabízí další varianta řešení. Bonusem hotového ekosystému je vyřešená bezpečnost, o kterou se stará modul ARM TrustZone CryptoCell-310.

Particle nabízí tři vývojové sady s různými možnostmi připojení k infrastruktuře Particle Device Cloud: mobilní síť (Boron), síť Wi-Fi (Argon) a mesh (Xenon):

  • Model Argon je výkonná vývojová deska s rozhraním Wi-Fi, která může plnit buď roli samostatného koncového bodu sítě Wi-Fi, nebo brány Wi-Fi pro sítě Particle Mesh. Vychází z modelu Nordic nRF52840 a disponuje vestavěným obvodem nabíjení akumulátoru, takže lze snadno připojit akumulátor Li-Po a za několik minut zřídit místní síť. Model Argon je skvělým řešením pro připojení stávajících projektů k infrastruktuře Particle Device Cloud nebo jako brána k připojení celé skupiny místních koncových bodů.
  • Model Boron LTE je výkonná vývojová deska s rozhraním LTE CAT-M1/NB1, která může plnit buď roli samostatného koncového bodu mobilní sítě, nebo brány LTE pro Particle Mesh sítě. Vychází z modelu Nordic nRF52840 a disponuje vestavěným okruhem nabíjení akumulátoru, takže lze snadno připojit akumulátor Li-Po a za několik minut zřídit místní síť.  Model Boron je skvělým řešením pro připojení stávajících projektů k platformě Particle Device Cloud nebo jako brána k připojení celé skupiny místních koncových bodů v oblastech s chybějící nebo nespolehlivou sítí Wi-Fi. Pří výběru varianty je nutné vzít v úvahu regionální rozdíly LTE, protože uváděný modul u-blox SARA R410 LTE je určen pro severoamerická pásma.
  • Model Xenon je levná vývojová deska s mesh topologie, která může plnit roli koncového bodu nebo opakovače v rámci Particle Mesh sítě. Xenon je pouze mesh a je navržen jako koncový bod vaší IoT sítě. Vychází z modelu Nordic nRF52840 a disponuje vestavěným okruhem nabíjení akumulátoru, takže lze snadno připojit akumulátor Li-Po a za několik minut zřídit místní síť. Model Xenon je ideální k připojení snímačů, motorů, čerpadel, ventilů a bodů sloužících k získání dat. V kombinaci s bránou Argon nebo Boron můžete navíc všechna data přenést do infrastruktury Device Cloud.
  •  

https://cz.farnell.com/b/particle 
https://www.particle.io/ 
https://vyvoj.hw.cz/konstrukce-levneho-prumysloveho-kontroleru-s-raspberry-pi3.html

Hodnocení článku: