Jste zde

Sběrnicový systém DINKLE Bus

Úspora času a nákladů v elektroinstalaci je hlavním znakem sběrnicového systému.  Použitím DINKLE bus získáte 80% úsporu času a nákladů ve srovnáním s konvenčními způsoby. Navíc sběrnice jednoduše integruje nejnovější komunikační rozhraní jako jsou RJ45, SUB-D, Mini-USB, W-LAN antény apod.). Připojení kabelu je jednoduché a hlavě bez šroubování.

Srdcem sběrnicového systému DINKLE je inovativní přípojnice sestávající až z 8 pozlacených vodících drah, které lze instalovat na všechny běžné TS-35 DIN lišty. Tyto dráhy lze využít jak pro přenos signálu, tak pro napájení. K dispozici jsou standardní délky 150, 200, 250, 300 a 360 mm. Pokud zákazník potřebuje jinou délku lze mu vyhovět až do velikosti 1000 mm. Počet vodících drah si lze libovolně zvolit a tím lze změnit izolační mezeru mezi jednotlivými drahami. Pokud nevyužijeme celou délku vodících lišt, lze je bezpečně zakryt speciální krytkou, která nedovolí se dotknout živých částí.

Vlevo výběr vodivých drah a vpravo sběrnice se všemi osmi drahami

 

K dispozici jsou napájecí zdroje v šířkách modulů 12 a 20 mm se vstupním napětím 24V DC (1,3A) a 240V AC (1,5A), s výstupem 5V DC (4A) a 24V DC (2A). Tyto zdroje se jednoduše nacvaknou na sběrnici a zajišťují potřebné napájení pro celý systém. Bezpečné připojení napájecího zdroje včetně ochrany proti přepólování s patentovaným konektorem sběrnice a uzemňovacím kontaktem.

K dispozici je mnoho modulů pro připojení silových či signálových vodičů. Každý modul obsahuje plastové díly (boční stěny), které po sestavní tvoří tělo modulu. Uvnitř se skrývá zákaznická PCB deska, která může být jen převodníkem signálů nebo může obsahovat procesor a tím se sběrnicový systém stane inteligentní jednotkou. Můžete si objednat jen plastové díly k sestavení modulu nebo kompletní sadu i konektory. Pro přehlednost celého systému lze využít popisovací štítky, které jasně identifikují každý modul. Taktéž lze využít LED diody umístěné přímo na konektorech pro připojení vodičů k indikaci stavu jednotlivých signálů.

    

Součástí portfolia sběrnice DINKLE jsou moduly s konektory určené nejen pro vodiče, ale i konektory S-DUB, RJ45 či USB. Pokud chceme sběrnici využívat pro přenos bezdrátového signálu můžeme využít modul s wifi anténou.

        

 

 

Vlastnosti DINKLE Bus:

  • Kompaktní tloušťka pouzdra 12 mm je dokonalým řešením pro aplikace s omezeným prostorem
  • Integrace nejnovějších komunikačních rozhraní (RJ45, SUB-D, Mini-USB, W-LAN antény apod.)
  • Šetří čas a peníze díky rychlé kabeláži – žádné šroubování
  • LED-diody na svorkovnicích označují provozní stav

 

Pro Ethernet a Modbus existuje speciální modrá řada, která zaručuje rychlost až 100Mbitů/s.

V automatizaci dochází ke sběru velkého množství dat, které se mají rychle přenést do cloudu, kde probíhá rychlá analýza naměřených dat. Cloud computing se stává běžnou součástí jakéhokoliv systému a k tomu je potřeba rychlá, spolehlivá a flexibilní sběrnice. Různé stroje mají různá rozhraní, což vedlo k velkému rozmachu Ethernetu i v průmyslovém prostředí. Systém Dinkle Bus nabízí řešení, které vyhoví i náročným klientům.

Stránky výrobce: https://www.dinkle.com/en/housings_List/Dinkle-Bus

Pro více informací kontaktujte distributora: ludvik.hamersky@codico.com. Zde také můžete směřovat veškeré své dotazy.

 

 

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon dinkle_bus.pdf6.84 MB
Hodnocení článku: