Jste zde

EA PlugS – malý OLED displej s přidanou hodnotou

Podpora grafických funkcí, USB rozhraní, kapacitní dotykový panel, estetický skleněný rámeček a jednoduchá montáž – samé plusy pro hladký a rychlý vývoj vaší aplikace.

Novou rodinu OLED displejů EA Plug a jeho prvního zástupce – EA PlugL společnost SOS electronic představila nedávno v článku EA PlugL – OLED displej s USB a dotykovým panelem.  Nejnovější a současně nejmenší přírůstek do rodiny nese jméno PLUGS102-6. Při ploše displeje 36 x 25 mm nabízí rozlišení 102 x 64 pixelů. Všechna základní pozitiva OLED technologie již pravděpodobně dobře znáte. Výrobce Electronic Assembly k nim "přibalila" pohodlný vývoj přes USB rozhraní, kapacitní dotykový panel a kvalitní skleněný rámeček s černým okrajem “á la tablet”.

Stejně jako EA PlugL, i nejnovější EA PlugS podporuje snadno použitelné "high level" grafické příkazy, takže i když se nejedná o "inteligentní displej", přece jen poskytuje vůči standardním grafickým displejům podstatně snadnější vývoj grafického prostředí.

Jas displeje lze měnit softwarově, napájení je buď 5V z USB nebo 3,3/5V z externího zdroje. Modul displeje obsahuje miniaturní reproduktor.

Displeje EA PlugS i EA PlugL jsou dostupné ve 2 verzích:

1. EA PLUGS102-6GTC s USB a ZIFF konektorem pro FPC kablík
2. EA PLUGS102-6GTCZ s USB, ZIFF, šroubovacím terminálem a 26pinovým IDC konektorem pro I/O piny

Stejně tak to platí i pro EA PLUGL128-6GTC a EA PLUGL128-6GTCZ.

Kdy použít displej s přidanou hodnotou?

Displeje série EA PLUG jsou výrazně snadněji použitelné v porovnání se standardními OLED displeji, jelikož pro vývoj grafického rozhraní lze použít i grafické příkazy bez potřeby vyvíjet složité grafické rutiny. A protože vývoj, resp. čas vývojáře je drahý, navíc mnohdy právě včasné uvedení výrobku na trh rozhoduje o jeho úspěchu nebo neúspěchu, jsou displeje série EA PLUG jasnou volbou.
Praxe ukazuje, že jejich použití je ve výsledku levnější zejména pro menší a střední výrobní série.

Jak jsme již u displejů výrobce Electronic Assembly zvyklí, její výrobky jsou tradičně dostupné po mnoho let, neboť výrobce chápe význam zachování dlouhodobé dostupnosti, aby nemuseli vývojáři často řešit redesign svého zařízení.

Zmíněné displeje série EA PlugS a EA PlugL společnost SOS electronic zařadila mezi naše skladové produkty. Chcete-li pomoci s výběrem displejů  Electronic Assembly, nebo potřebujete další informace, rádi vám poradíme na adrese info@soselectronic.cz

Download a odkazy:

Domovská stránka společnosti Electronic Assembly: https://www.lcd-module.com/

Hodnocení článku: