Jste zde

FT801: pokud máte raději kapacitu než rezistivitu

Nové grafické čipy s podporou kapacitních panelů, FT801 s technologií „EVE“ od společnosti FTDI, umožní snadné použití i pro tyto perspektivní displeje.
FT801 (FT801Q-R) spojuje výhody konceptu „Embedded Video Engine“ (EVE) a kapacitních displejů, jako jsou snadné ovládání, interaktivita a obvykle i vyšší jas a kontrast takových prvků. Nový čip FT801 je funkčně prakticky shodný s výchozím EVE čipem FT800. Podporuje displej, audio a dotykové rozhraní s kapacitním dotykovým panelem přes rozhraní I²C připojené ke standardnímu kontroléru kapacitního panelu.
 

 
FT801 má multidotykové schopnosti, což umožňuje determinovat pět nezávislých dotykových bodů (tzv. rozšířený - extended mód). To umožňuje vytvořit HMI (rozhraní člověk / počítač), použitelné několika lidmi současně nebo tam, kde je možné detekovat různé komplexní dotykové povely. Sofistikované hardwarové jádro tohoto IC je schopno rozpoznat různé dotykové znaky a pohyb, dávajíc oznámení až o 255 dotykových znacích.
 
Modul s kapacitním dotykovým panelem (CTPM) posílá přerušení (interrupt) vždy, když detekuje dotyk, signalizuje tak FT801, že má číst data přes I2C. FT801 navíc podporuje i kompatibilní dotykový mód, kde můžete použít existující aplikaci, původně určenou pro čip FT800 (s podporou rezistivního panelu), přičemž modul detekuje pouze jednotlivé samostatné dotyky.
 
 
Obvod je zapouzdřen ve stejném pouzdře typu QFN (jako FT800) se 48 vývody a umožňuje použít prakticky stejný návrh displeje jako u FT800, včetně možnosti 3v1 (display, audio a dotyk) a rozlišení 1/16th pixelu. 12 MHz krystalový oscilátor s PLL je schopen generovat 48 MHz nebo 36 MHz systémové hodiny.
 
Detailní popis naleznete v katalogovém listu FT801. V případě zájmu o jakékoliv produkty FTDI kontaktujte distributora, společnost SOS electronic, na adrese info@soselectronic.cz.
 
 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • jeden čip pro displej, audio a dotykové ovládání s podporou kapacitních dotykových panelů
  • funkcionalita prakticky stejná jako u prvotního čipu FT800
  • možnost využít návrh displeje určeného pro FT800
  • podpora kapacitního dotykového panelu až s pěti dotykovými body a detekcí dotykových povelů
  • hardwarové jádro schopné rozeznat dotyk a pohyb (trasu), poskytující notifikaci až o 255 znacích
  • pro rozlišení až 512 x 512 px
  • 262K barev (6/6/6 RGB)
  • programovatelný kontrolér přerušení, poskytující přerušení pro host MPU / MCU
  • rozšířený teplotní rozsah -40 °C až +85 °C
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: