Jste zde

XBee Wi-Fi: S6B je více než S6

Řada nových možností díky rychlejšímu procesoru spolu s větší interní pamětí RAM / Flash, menší proudová spotřeba, absence velkého kondenzátoru pro napájení a, jako taktně očekávaný bonus, stále shodné rozvržení vývodů – to je pouze krátký výčet vlastností aktuálního řešení embedded modulů XBee Wi-Fi.
Vysokofrekvenční (RF) embedded moduly XBee Wi-Fi od společnosti Digi International Inc. umožňují jednoduché řešení konektivity dle IEEE802.11 s flexibilním využitím sériového datového rozhraní – v případě modelů S6B se např. jedná o UART s rychlostmi až do 1 Mbps nebo též SPI, zde až do 6 Mbps.
 
Spojením požadavků síťového propojení bezdrátových zařízení na malou vlastní spotřebu a nízké náklady spolu s osvědčenou infrastrukturou 802.11 tak jednotky XBee Wi-Fi vytváří nové příležitosti bezdrátového řešení pro oblasti řízení energií, provozní automatizaci, sítě bezdrátových snímačů, inteligentní správu položek a mnoho dalšího. Typický způsob nasazení ilustruje níže přiložená grafika, viz také možnosti konektivity Device Cloud by Etherios™.
 
 
Vestavné moduly XBee, určené buď pro povrchovou montáž nebo osazení s využitím vrtaných otvorů na desce plošného spoje, nabízí vývojářům tolik potřebnou flexibilitu. S dalšími moduly XBee pak XBee Wi-Fi spojuje obvyklé fyzické provedení jednotky, umožňující jednoduchou náhradu za jiný typ (na HW serveru čtěte též Za ideálních podmínek dosáhnou moduly XBee-PRO® 900HP až 45 kilometrů daleko nebo XBee 868LP míří do Evropy, bude zde bojovat s interferencemi).
 
 
Jako člen rodiny XBee pak v sobě XBee Wi-Fi slučuje hardwarové a také softwarové prostředky k zajištění uceleného modulárního řešení. Wi-Fi moduly jsou navrženy pro komunikaci s Access Pointy stávající infrastruktury 802.11. V případě pokročilé konfigurace mohou vývojáři využít AT a API příkazy.
 
 
XBee Wi-Fi (S6B) je přímou náhradou XBee Wi-Fi (S6) se stejným rozvržením vývodů pro UART a SPI, takže umožňuje přechod na nové moduly bez jakéhokoli re-designu hardwaru. Rozdíly mezi oběma verzemi zachycuje přiložená tabulka, další podrobnosti pak přináší dokument XBee Wi-Fi S6 to S6B Migration Guide.
 
Pro více informací, včetně konkrétní nabídky, kontaktujte distributora, společnost Macro Weil (http://www.macroweil.cz/). Další vývoj, a to i v případě podporovaných možností ze strany firmware, sledujte též na stránkách http://www.digi.com/.
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: