Jste zde

První LPDDR flash paměť pro automobilový průmysl

Flash paměti LPDDR SEMPER X1 jsou určeny pro automobilové E/E architektury nové generace. Paměť poskytuje bezpečné, spolehlivé spouštění kódu v reálném čase a to je klíčová vlastnost pro automobilové řadiče a řídící jednotky.

Paměť LPDDR ( Low-Power Double Data Rate ) spotřebovává méně energie a poskytuje dvojnásobnou rychlost než běžné NOR paměti. Paměti se primárně používají v počítačích a mobilních telefonech, ale Infineon je optimalizoval i pro automobilový průmysl. E/E architektura (electrical/electronic architecture) sbližuje elektronický hardware, síťovou komunikaci, softwarové aplikace a kabeláž do jednoho integrovaného systému. Tento systém řídí stále větší počet funkcí vozidla jako je ovládání vozidla, zabezpečení, infotainment a další funkce, které zajišťují komfort a pohodlí.

Moderní vozidla nové generace potřebují pokročilé výrobní procesy a vícejádrové procesory, aby splnily náročné požadavky na výpočetní výkon. Vestavěné energeticky nezávislé paměti s vyšší hustotou již u těchto systémů neobstojí a tak systémoví architekti musí zvážit použití externí Flash paměti NOR.

SEMPER X1 nabízí osmkrát vyšší výkon než současné paměti NOR Flash a dosahují 20krát rychlejších transakcí náhodného čtení pro aplikace v reálném čase. SEMPER X1 je kompatibilní s ISO26262 ASIL-B a nabízí pokročilou korekci chyb a další bezpečnostní funkce. Zatím jsou paměti SEMPER X1 k dispozici pouze ve vzorcích a Infineon plánuje jeho uvolnění na trh v roce 2024.

SEMPER X1 splňuje požadavky na výkon pokročilých automobilových E/E architektur:

  • Bezpečné, spolehlivé spouštění kódu v reálném čase
  • Rozhraní LPDDR s šířkou pásma 3,2 GBy/s
  • Vylepšení oproti Octal xSPI NOR při rychlosti 400 Mbytes/s
  • 8 x vyšší výkon než současné paměti NOR Flash
  • 20 x rychlejší transakce náhodného čtení pro aplikace v reálném čase
  • Multibankovní architektura
  • OTA aktualizace s nulovými prostoji
  • Vyhovuje ISO26262 ASIL-B

Více informací naleznete na https://www.infineon.com/cms/en/product/memories/nor-flash/semper-x1-lpddr-flash

Hodnocení článku: