Jste zde

Stane se New Generation Form Factor novým standardem?

Konektory M.2, známé též jako NGFF, mají šanci stát se široce rozšířeným standardem v počítačích, komunikační technice a M2M aplikacích.
Nejnovějším přírůstkem do rodiny datových konektorů v nabídce distributora, společnosti SOS electronic, jsou konektory Attend série 123, tzv. NGFF - New Generation Form Factor, známé také jako „M.2“. Jejich hlavní výhodou je implementace sběrnic PCI Express 3.0, Serial ATA 3.0 a USB 3.0. do jednoho prvku.
 
 
Konektor je značně miniaturizovaný a má až 75 pinů (rozteč 0,5 mm / 50 V / 0,5 A). M.2 / NGFF jsou navrženy jako budoucí standard pro paměťová média SSD, WiFi, Bluetooth, GPS/GNSS, NFC a jiné moduly. Jelikož se nejedná o „specialitu“ jednoho výrobce, ale jde o konektor, který je navržen jako mezinárodní standard, může být jejich použití ve Vašem zařízení výhodné z důvodů předpokládané snadné dostupnosti i v budoucnosti.
 
 
Důležitým faktem je, že se konektory vyrábějí s ​​různým klíčováním (AM), umožňujícím např. odlišení různých modulů na jedné desce a vyloučení možnosti nesprávného připojení (PCIe x2, PCIe x4...).
 
 
Konektory M.2 byly navrženy pro přímé vložení DPS, tj. jednu část spoje (M) tvoří DPS a druhou část (F) samotný konektor. Konektory podporují různé šířky DPS - 12, 16, 22 a 30 mm. V závislosti na typu konkrétního konektoru umožňují konektory M.2 i oboustrannou montáž součástek na DPS.
 
 
Z dalších novinek Attend u distributora naleznete zajímavé typy konektorů pro SIM karty i kombinace 2xSIM (115L-AB380), 2xSIM +uSD (115M-AB360) a další. V případě zájmu o jakýkoliv produkt Attend pište na info@soselectronic.cz.
 
 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • vyrobeno z nerezavějící oceli a samozhášivého plastu (LCP, UL94V-0)
  • pozlacené kontakty (fosfor-bronz)
  • široký rozsah pracovních teplot -40 až +85 °C
  • dostupné přímo ze skladu distributora
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.