Jste zde

HPCE konektory pro napájení i komunikaci

Konektory HPCE (High Power Card Edge) od Amphenol ICC jsou ideální volbou pro náročné aplikace, které vyžadují vysoké proudy a nízkou ztrátu napájení. Součástí konektoru jsou také signální kontakty pro řízení napájení. Velkou výhodou je možnost konfigurace počtu a umístění jednotlivých kontaktů, a tím vyhovět požadavkům dané aplikace.

HPCE konektory jsou založeny na velmi podobné technologii jako FCI konektory. Nízká výška konstrukce - 2,8 mm pro standardní montáž, 7.5 mm pro kolmou montáž maximalizuje proudění vzduchu pro účinné chlazení systému. Konektory HPCE obsahují inovativní kontakty, které umožňují kompaktní konstrukci pro náročné napájení střídavým i stejnosměrným proudem. Jsou vhodné pro servery, telekomunikační a síťové zařízení. Jednodílná sestava je nákladově efektivní řešení napájení pro 1U a 2U napájecí zdroje nebo aplikace pro distribuci napájení. Plastové pouzdro a možnost fixace do desky slouží pro zajištění konektoru během pájení vlnou.

Ukázka 3D konfigurátoru (Zdroj: https://www.amphenol-icc.com)
 

HPCE konektory integrují napájecí a signální kontakty do jednoho pouzdra. Podobně jako u konektorů FCI oceníme jejich modularitu. Počet pinů a jejich rozmístění si lze nakonfigurovat a přizpůsobit si jej k dané aplikaci. HPCE konektor má jmenovitý výkon 9 A na kontakt, aniž by došlo k překročení teploty vzduchu o 30 ° C.

Teplotní křivka(Zdroj: https://www.amphenol-icc.com)

Aplikace:

  • Napájecí zdroje AC / DC v datových, telekomunikačních a síťových zařízeních
  • Průmyslové počítače
  • Průmyslové ovládání a přístrojové vybavení
  • Lékařské přístroje

 

Odkazy:

 

 
Hodnocení článku: