Jste zde

Navitas - napájení v jediné součástce

Výkonové integrované obvody Navitas GaNFast Power jsou schopny pracovat na frekvenci až 1 MHz a dosáhnout vysoké účinnosti. Dodají až 3x více energie než řešení s použitím křemíku. Tím lze uspořit až 40 % energie a sníží se výrobní náklady až o 20 %. Nyní jsou tyto obvody k dispozici v nabídce Digikey, čímž se staly snadno dostupnými pro vaše aplikace.

Schopnost pracovat na vyšších frekvencích a vysoká účinnost znamená dosáhnutí menších, rychlejších, lehčích a levnějších adaptérů a nabíječek pro  IoT, TV, LED osvětlení, elektromobily, elektrokola a další. Integrované napájecí integrované obvody NV6113, NV6115 a NV6117 GaNFast jsou dimenzované až pro 650V a jsou k dispozici v malém balení QFN o rozměrech 5x6mm.  Detailní specifikace a doporučené zapojení umožňuje rychlou implementaci do nových a modernizovaných návrhů.

Navitas GaN je nový polovodičový materiál s "širokým pásmem" se 100x rychlejším spínáním a s 20x větším výkonem než křemík (Si). Navitas AllGaN využívá postranní strukturu GaN, která umožňuje monolitickou integraci výkonových FET ovladačů a logiky do jediného integrovaného obvodu. Integrace je klíčem k minimalizaci zpoždění a vyloučení parazitních indukčností, které omezovali rychlost spínání křemíku a dřívějších diskrétních obvodů GaN. Integrované napájecí zdroje společnosti Navitas GaNFast prakticky eliminují všechny ztráty související s frekvencí, což způsobuje 10-100x nárůst spínacích frekvencí.

Přímé spojení mezi digitálním PWM výstupem ovládacího IC a PWM vstupem GaNFast s přesným vnitřním regulačním napětím a bez parazitární cesty k bráně GaN FET zajišťuje jednoduché zapojení s minimálním počtem komponent a robustní řešení.

Na rozdíl od většiny Si a starších diskrétních GaN zařízení jsou integrované obvody Navitas GaNFast Power dodávány ve velmi malých 5x6 a 6x8mm QFN pouzdrech pro povrchovou montáž. Použitím GaNFast Power se zmenší nejen plocha potřebná na plošném spoji, ale díky vysoké účinnosti se sníží požadavky na velikost chladiče.

Více informací o společnosti Navitas a objednání z jejich produktového portfolia najdete na stránce   Digi-Key Supplier Center nebo přímo na stránkách výrobce https://www.navitassemi.com/technology/

 

   

Hodnocení článku: