Jste zde

Řízení napájení podle ON: pět nebo šest zdrojů pod jedním pouzdrem

DC / DC měniče spolu se čtyřmi lineárními stabilizátory mají v rámci jediného pouzdra na starosti otázku účinnosti, zatímco nad výslednou flexibilitou řešení bdí rozhraní I2C. Nové možnosti řízeného multikanálového napájení z dílny ON Semiconductoru se představují.
ON Semiconductor vývojářům připravil dvojici nových integrovaných struktur pro řízení napájení typu PMIC (Power Management Integrated Circuit), optimalizovaných pro bateriově napájené systémy smartphonů, tabletů, digitálních fotoaparátů, zařízení s GPS a další přenosnou elektroniku. Obvody
 
NCP6924,
  • 6 Channel PMIC with 2 DC-DC Converters and 4 LDOs spolu s
NCP6914,
  • Mini-PMIC, 1 x 0.8 A DC-DC and 4 x 300 mA LDOs, I2C,
 
tak budou díky nejnovějším řídicím postupům optimalizovat dosahovanou účinnost celého systému a tudíž i prodlužovat jeho výdrž.
 
 
NCP6924 vývojáři nabídne dva 800 mA snižující (step-down) DC / DC měniče, taktované na 3 MHz, a čtyři lineární stabilizátory LDO k tomu. Celková klidová spotřeba obvodu přitom nepřekračuje 105 µA. NCP6914 je zase zosobněním jednoho 800 mA snižujícího DC / DC, opět s taktem 3 MHz, a čtyřech stabilizátorů, přičemž vlastní spotřeba zde klesá již na 72 µA.
 
Díky svým pěti, resp. šesti napěťovým hladinám se budou obě struktury vyjímat při řízeném „vyživování“ modulů se smíšenými signály, např. kamer, příp. též coby čestný doplněk distribuce napájení aplikačního procesoru AP s požadavkem na minimální dozorování.
 
 
Požadovanou míru flexibility zároveň obdržíme prostřednictvím rozhraní I2C (400 kHz / 3,4 MHz), které řídí spouštěcí sekvence, povoluje nebo též zakazuje výstupy a také ovládá individuální, aktivně řešené vybíjení na straně zátěže. Dynamické škálování napětí DC/ DC měničů zase systému umožní přizpůsobit napětí jádra, či vstupů / výstupů, profilům zátěže, vstupuje – li například aplikace do spánkového režimu. Vestavěné lineární stabilizátory lze kromě toho přímo napájet jedním z integrovaných DC / DC měničů a snižovat tím celkový ztrátový výkon.
 
Výstupní napětí měničů jsme schopni nadefinovat od 0,6 V až do 3,3 V s krokem 12,5 mV. V případě LDO se pak budeme pohybovat v rozmezí 1,0 V až 3,3 V a po 50 mV. Výčet možností ještě završíme vyhrazenými piny a registry pro PG (Power Good) a přerušení, čímž dostáváme nezbytné prostředky pro hlášení případného selhání zdroje.
 
 

Základní vlastnosti PMIC:

 
 
 

Dostupnost a cena:

 
Obě součástky dostaneme v pouzdrech typu WLCSP (wafer level chip scale package) o rozměrech 2,45 mm x 2,05 mm, resp. 1,76 mm x 2,05 mm (0,4 mm pitch). NCP6924 vychází na $1.85 a NCP6914 pak na $1.35 (kalkulace pro odběr 10 000 ks).
 

 

Download a odkazy:

 
Hodnocení článku: