Jste zde

Hranice Wi-Fi HaLow posunuty na 3 kilometry s videohovorem

Terénní test v sanfranciské čtvrti Ocean Beach uspořádala firma Morse Micro  aby předvedla schopnost svého harware a sub-GHz Wi-Fi HaLow signálu dosáhnout na velké vzdálenosti v podmínkách reálného světa. 

Na veletrhu CES 2024 vyvolal rozruch již dosah 1 míle u bezpečnostní kamery Abode Edge i modulů Quectelu, postavených na RF čipu MM6108 firmy Morse Micro. Ta tentokrát zamířila na pláž v rušné přímořské čtvrti, aby otestovala výkon v reálném prostředí.
Video přináší i pohled na postupný úbytek přenosové rychlosti. Zatímco při 250 metrech lze z Wi-Fi HaLow dostat 17 Mbps, na 500 metrů přenosová rychlost klesne na 11 Mbps. Vzdálenost 1000 metrů si drží stejný výsledek a až 1500 metrů znamená pokles na 8 Mbps. To ukazuje, jak je zvolená šířka pásma sladěna s protokolem pro takové dosahy, se kterými standard  IEEE 802.11ah počítá.

Na 2 kilometrech bylo možné využít 7,5 Mbps, 3 kilometry nabídly už jen 1Mbps v kvalitě, které pro online hovor není úžasná, ale stále dostačuje.  

Rušná komunikace se přitom poststaralo o to, aby podmínky byly velmi autentické, co se týče využití v městském prostředí.

"Naše úspěšná ukázka videohovoru Wi-Fi HaLow na vzdálenost tří kilometrů v obtížném reálném městském prostředí je významným milníkem pro Wi-Fi konektivitu a ukazuje neuvěřitelný dosah bezdrátového protokolu," řekl Michael De Nil, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Morse Micro. "Wi-Fi HaLow je transformační technologie, která boří hranice dnešní bezdrátové konektivity. Díky bezkonkurenčnímu dosahu, výjimečně nízké spotřebě energie a vynikající propustnosti je Wi-Fi HaLow průkopníkem v oblasti IoT. Toto je bezdrátová konektivita budoucnosti, která je zde již dnes poháněna technologií Wi-Fi CERTIFIED HaLow."

Morse Micro nyní stojí v popředí vývoje technologie Wi-Fi HaLow. Společnost testuje svůj výrobní křemík Wi-Fi Alliance a MM6108 s certifikací FCC – nejrychlejší, nejmenší, Wi-Fi HaLow SoC s nejnižším výkonem a nejdelším dosahem dostupný na trhu. Společnost Morse Micro vybudovala rozsáhlý ekosystém partnerů modulů a ODM a zaznamenává významnou trakci v infrastrukturních aplikacích a zařízeních IoT, včetně vnitřních a venkovních IP bezpečnostních kamer, přístupových bodů Wi-Fi s duálním režimem a mnoha dalších produktů IoT, které byly představeny na partnerských ukázkách na CES 2024.

https://vyvoj.hw.cz/morse-micro-kdyz-chcete-uspet-zkuste-to-jinak-nez-ostatni.html  
https://www.morsemicro.com/news/

Hodnocení článku: