Jste zde

Magnetické konektory Multicomp Pro pro nízkonapěťové aplikace

Magnetické konektory řeší komfortní konektivitu lékařských a zdravotních přístrojů, nositelných zařízení, počítačových periferií, ale hodí se i pro průmyslové aplikace.

Konektory, které Farnell uvádí na trh v rámci vlastní značky Multicomp Pro  se mohou otáčet v plném rozsahu 360 stupňů, samy se připojují a lze je okamžitě odpojit. Sestavy kabelů s magnetickým konektorem jsou oblíbené a u nízkonapěťových aplikací se používají čím dál tím častěji. Sestavy využívají kolíkové kontakty pod napětím pružiny. Magnety zajišťují vzájemné slícování a přidržení patic zároveň s přitlačením kontaktů. Celek tak zajišťuje spolehlivé samočinné připojení i snadné odpojení.

Na rozdíl od konektorů dostupných na trhu v současnosti jsou magnetické konektory bezpečným a praktickým řešením v oblastech, kdy je nutné rychle provést odpojení nebo v případech poškození konektorů či kabelů v důsledku vlivu okolního prostředí. Samočinné rozpojení také chrání uživatele před nepříjemným nebo nebezpečným tahem kabelu a podobně.

Magnetické konektory lze díky spolehlivosti a všestrannosti využít pro pestrou paletu produktů i prostředí. Nejprodávanějším artiklem je u společnosti Farnell momentálně magnetický konektor Multicomp Pro MP002495 umožňující otáčení v plném rozsahu 360 stupňů bez přerušení elektrického spojení. Konektor MP002495 má stupeň krytí IP67 a je určen pro extra nízkonapěťové aplikace, jako je například nabíjení baterií jmenovitým proudem 5 A při napětí 30 V AC/DC.

Magnetické konektory a další produkty Multicomp Pro lze zakoupit na webu Farnell.  

Hodnocení článku: